נתח שוק וצרכנות

חתונה לסטודנטים – איך משלבים חתונה ולימודים?

אמצע שנות העשרים הוא הגיל הממוצע בארץ לחתונה, וסטודנטים רבים מוצאים עצמם במהלך תקופת הלימודים, עוד לפני שקיבלו את התואר הנכסף, מאורסים

מערכת ספונסר 23/07/2018 15:12

א+א-

לצד האתגר עצמו שבלימודים, הרצון להצליח בהם ולהוציא ציונים גבוהים, מתווסף אליהם אתגר לא פשוט – תכנון, ארגון והוצאתה לפועל של החתונה עצמה. את כל זה מקדימה כמובן תקופת האירוסין, חיפוש טבעות יהלום לכלה המיועדת והחלטות רבות ונוספות שצריך לקבל.

 

לומדים ומאורסים ורוצים לדעת איך עושים את זה נכון – איך משלבים בין חתונה ללימודים? הנה:

 

1. אל תוותרו על הלימודים. נכון, אתם וודאי מתרגשים מאד לאור האירוסין הטריים שלכם וכמובן גם מהתכנונים הרבים שלוקחים בכך חלק, אבל אסור שתוותרו על הלימודים. ולכן, לפחות בתקופה הזו, וודאו כי הם במקום הראשון. החתונה סביר שתהיה אחד האירועים המרגשים בחייכם, אך אל תשכחו כי מדובר ביום אחד בלבד, בעוד שהלימודים הם, למעשה, אלו שיקבעו את עתידכם.

 

2. נהלו את הזמן שלכם בצורה אפקטיבית. הפרידו בין המשימות הרבות הקשורות לחתונה ולכל הקשור בכך, לבין המשימות הקשורות ללימודים. דאגו כי כל חלק כזה יקבל את הזמן הנדרש לו ואת מלוא תשומת הלב.

 

3. היעזרו באחרים. זכרו כי אתם לא לבד. אם אתם מוצאים את עצמכם בתקופה הזו עסוקים מאד בענייני לימודים, פנו לחברים קרובים שאתם סומכים עליהם, לבני המשפחה שלכם ולכל מי שיכול לעזור. תנו להם משימות לקידום החתונה, על מנת שתוכלו להמשיך להתרכז בלימודים בראש שקט ככל הניתן.

 

4. יעילות היא מילת המפתח. בין אם מדובר באולם אירועים, בשירותי קייטרינג, בצלם או בדיג’יי, אתם לא מוכרחים לבחון עשר אפשרויות שונות. צמצמו זאת לשלוש או ארבע בלבד ובחרו ביניהן. כך לא תצטרכו לבזבז זמן יקר מאד בפגישות עם כל אותם ספקי שירות, וגם תוכלו לקבל את ההחלטה בקלות רבה יותר.

 

5. ניתן למצוא כיום ברשת לא מעט קבוצות וגם פורומים המהווים כמעין קבוצות תמיכה למאורסים הטריים. בקבוצות האלו, שנמצאות ברובן ברשתות החברתיות, תוכלו להעלות שאלות ולאסוף מידע רלוונטי יעיל מאד. המידע הזה יוכל להפוך את התקופה הזו לקלה יותר, ולאפשר לכם לקבל החלטות נכונות. מעבר לכך, הקבוצות גם יוכלו להוות רשת תמיכה חשובה עבורכם, שבהחלט תקל עליכם בתהליך.

 

6. תכננו פגישות מחוץ לשעות הלימודים. גם כשאתם יושבים בכיתה, בשיעור פחות מעניין, השתדלו שלא להסיח את דעתכם באתרי שמלות כלה או גני אירועים. עשו זאת בשעות שמעבר לשעות הלימודים, כשהראש שלכם פנוי לעיסוקים אחרים. אותו הדבר גם לגבי פגישות - תאמו אותן רק בשעות אחר הצהרים, או בשעות שאינן באות על חשבון הלימודים.

7. קבעו מועד ריאלי לחתונה. מרבית הסטודנטים בוחרים להתחתן ב - "חופש הגדול", בין החודשים ספטמבר לאוקטובר. בתקופה זו הם כבר אחרי עונת המבחנים העמוסה והלוחצת, והם יכולים להתפנות לחלוטין לאירוע חשוב זה. כמובן שהדבר תלוי גם באיזה חודש מחליטים על כך - יש לוודא כי מרגע ההחלטה להתחתן ועד מועד החתונה יש מספיק זמן להיערך, למצוא גן או אולם אירועים, קייטרינג, מאפרת, צלם, שמלת כלה וחליפת חתן ועוד ועוד.

 

8. עניין התקציב רגיש מאד כשמדובר בסטודנטים צעירים, שגם כך הכנסותיהם אינן גבוהות. אולם, גם יש לכך דווקא יתרון - הדבר יאלץ אתכם להיות מחושבים הרבה יותר, לא להתפזר, ולקבל החלטות מושכלות יותר באשר להוצאות החתונה השונות. זה הזמן גם לנצל את עובדת היותכם סטודנטים, ולבדוק באילו מקומות ניתן ליהנות מהנחות סטודנט.

 

9. הקפידו לסגור עם כל ספקי השירות מוקדם ככל הניתן, ואל תשאירו זאת לרגע האחרון. אם אתם רוצים להתחתן בספטמבר או באוקטובר, כדאי לסגור זאת איתם לפחות חצי שנה מראש ולו כדי לשריין את האהובים והמתאימים לכם ביותר.

 

10. חשבו חיובי. נכון, אתם וודאי עמוסים בלימודים מלחיצים, בעבודה גם אולי וכמובן גם בתכנון החתונה. יחד עם זאת, אתם בתקופה נפלאה בחייכם ולמרות הקושי חשוב לראות את האור בקצה המנהרה ולמצוא את כל הדברים החיוביים בתקופה הזו. השתדלו לקחת את העניינים באיזי, וכמובן לבלות זמן איכות עם בן או עם בת הזוג.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה