משפצים את הבית בקיץ? כך לא תיכנסו למינוס

שיפוץ הוא תהליך ארוך שקל להתחיל אבל קשה לנבא כיצד הוא יסתיים. רוצים לשפר את איכות החיים ולהעלות את ערך הנכס? הנה כמה טיפים שיכולים לחסוך לכם זמן, כסף ועצבים

מערכת ספונסר 10/07/2018 10:27

א+א-

בעלי בתים פרטיים משתמשים בשיפוץ כדי להשיג מטרות שונות. קודם כל, שיפוץ מאפשר להם להתאים את הבית לדרישות חדשות כמו למשל הצטרפות ילד נוסף למשפחה, עזיבה של ילדים גדולים לצבא או ללימודים וכן הלאה. השיפוץ מבטיח שיפור משמעותי באיכות החיים והוא משתלם יותר לעומת מעבר דירה. חוץ מזה, שיפוץ מעלה את ערך הנכס וכך מחזיר את ההשקעה הכספית.

 

הבעיה מתחילה כאשר השיפוץ יוצא לדרך ופתאום מתגלות חריגות מהותיות במסגרת התקציב. נהוג לומר ששיפוץ הוא תהליך שכולם יודעים איך הוא מתחיל, אבל כמעט אף אחד לא מסוגל לנבא כיצד הוא יסתיים. מבחינת בעלי הבית מדובר בבעיה אמיתית אך למזלם יש כמה טיפים שיכולים למנוע אותה.

 

קביעת תקציב והזמנת בעלי מקצוע

הדרך הנכונה לשפץ את הבית ולמנוע חריגת יתר בחשבון הבנק היא לקבוע מראש תקציב מוגדר. אפשר לקחת הלוואה לכל מטרה כדי לממן את השיפוץ וצריך להשתמש בתקציב כסוג של עוגן. אותו עוגן יעזור לבעלי הבית לדעת האם להמשיך לשינויים נוספים, מתי לעצור את השיפוץ ועל מה לוותר מבחינת סדר עדיפויות.

 

את התקציב קובעים בחלוקה להוצאות קבועות ומשתנות. ההוצאות הקבועות הן אלו שקשורות לשיפוץ עצמו, כמו למשל עלויות החלפת ריצוף פר מ"ר, תשלום לרשויות בגין הוצאת אישורים, מחיר התקנת שיש במטבח וכן הלאה. ההוצאות המשתנות הן אלו שקשה לדעת מה ישפיע עליהן, כמו אובדן ימי עבודה, מציאת סידור לילדים או פתרונות לינה לימים שבהם אי אפשר לישון בבית.

 

במקביל, יש להזמין אנשי מקצוע איכותיים וספקים מקצועיים. חשוב לבטא כל הסכמה בעל פה מול אנשי המקצוע בחתימה על חוזה ובליווי עורך דין. יש נוסח גנרי לחוזה על עבודות שיפוץ, אך רצוי להכניס אליו סעיפים ספציפיים ולשאת בעלויות של עמלת עורך הדין על מנת לקבל כיסוי והגנה למקרה של תביעה בבתי משפט.

 

המינוס מתחיל כשהשיפוץ לא מסתיים

הסיבה העיקרית לכך ששיפוץ בית כרוך בחריגה מתוך מסגרת התקציב היא זליגה מהתכניות המוקדמות. לחילופין, אם תשקיעו בתכנית שיפוץ מפורטת, יסודית ומלאה – תדעו בדיוק כמה השיפוץ אמור לעלות וירד הסיכוי לכך שתזלגו מהתקציב שקבעתם.

 

יתרה על כך, מהבחינה זו אין הבדל בין שיפוץ דירה קטנה בכמה עשרות אלפי שקלים לבין שיפוץ מאסיבי מהמסד ועד הטפחות של וילה ענקית. מבחינתכם, הדגש הוא על הכנה מוקדמת לקראת השיפוץ ועל השקעה של זמן ואנרגיות בקביעת סדר עדיפויות. זה יחסוך לכם הרבה כסף ועשוי גם למנוע עצבים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה