נתח שוק וצרכנות

שיטות מימון לרכב - באיזו כדאי לבחור?

איך משיגים מימון לרכישת רכב חדש או משומש? החל מהלוואה מהבנק ועד ליסינג – הנה כל האופציות

מערכת ספונסר 09/07/2018 11:22

א+א-

רכב פרטי היה ונשאר אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר בישראל. כולנו נעזרים בו על מנת לבצע מטלות ובעלי משפחות לא יכולים לתאר חייהם בלעדיו, לכן גם הביקוש לשיטות מימון לרכב גבוה בהשוואה לעבר.

 

האפשרות הכי סולידית למימון רכישת רכב פרטי חדש או יד שנייה היא הלוואה מהבנק. לבנקים יש פריבילגיה לתת הלוואה בתנאים מועדפים, כי הם מכירים היטב את הלקוחות ויכולים להשתמש במאגר מידע על מנת לנבא את יכולת ההחזר שלהם.

 

היתרון של הלוואה מהבנק הוא הריבית הנמוכה, בעוד החיסרון הוא מגבלות שמוטלות על חשבון העובר ושב. מגבלות אלו עלולות להפריע בעיקר לאנשי עסקים או למי שמגיע לעיתים קרובות למצב של חריגת יתר.

 

מימון חיצוני: הלוואה מיידית לכל סוגי הרכבים

הלוואות של גוף חיצוני כמו חברת אשראי או חברה פרטית הן כיום כלי מימו לגיטימי ומקובל לרכישת רכב חדש. כל עוד הריבית במשק כמעט אפסית, אין סיבה לא לקבל הלוואה אם רוצים לשפר את איכות החיים. מעבר לכך, את ההלוואות אפשר לקבל לכל מטרה ולרכישת כל סוגי הרכבים בתנאים מועדפים מול היבואן. ההלוואה למעשה מעניקה לאדם פרטי סכום כסף מזומן, שאתו הוא ניגש ליבואן ובוחר את הרכב המועדף עליו.

 

החיסרון הברור של הלוואות בא לידי ביטוי בעמלות ובריביות. הלוואה שניתנת במהירות תהיה מגובה לרוב בריבית גבוהה, שעלולה לגרור נקיטת הליכים ותהליכי הוצאה לפעול במקרים של אי-פירעון. לכן חשוב לבחון היטב את האפשרות של הלוואה ומקסימום לשלב אותה עם הון עצמי מסוים.

 

ליסינג מימוני ותפעולי: נוחות לצד עלות גבוהה

מסלול ליסינג מימוני מאפשר לאנשים פרטיים לקבל את הרכב בתמורה לתשלום חודשי קבוע, ותשלום יתרת הסכום בתום התקופה שלרוב עומדת על 3 שנים. בליסינג תפעולי התנאים דומים, אלא שהתשלום החודשי גבוה יותר כי הוא מגלם בתוכו הוצאות תפעול כמו רישוי, טיפולים וכן הלאה. היתרון של ליסינג הוא נוחות גבוהה ואפשרות לפריסת תשלומים, בעוד החיסרון הוא עלות כללית יקרה של הרכב.

 

בנוסף, חברות ליסינג מסוימות מאפשרות רכישת רכב 0 ק"מ בתנאים מועדפים. המשמעות היא שהלקוח מקבל רכב חדש לגמרי עם 0 ק"מ, אך עם "יד" נוספת ברישיון הרכב. היד הראשונה במקרים כאלה היא של חברת הליסינג, אך מדובר כאמור ברכב חדש לחלוטין והמשמעות של הרישום היא תאורטית בלבד.

 

החיסרון הוא שמחירוני הרכב משקללים הורדה של 14% בעת המכירה לרכב שנקנה מליסינג וכדאי לקחת זאת בחשבון בעת חישוב כדאיות העסקה. בכל מקרה תמיד כדאי לבדוק מה המחיר בפועל אצל היבואן הרשמי, האם ההנחה גדולה יותר מ-14% ומה רמת האבזור בכל גרסה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה