נתח שוק וצרכנות

כך תשכרו רכב בחו”ל

טסים לחו"ל ומעוניינים לשכור רכב? כך תעשו זאת באופן המיטבי

מערכת ספונסר 08/07/2018 15:10

א+א-

אחת ההנאות במהלך חופשה בחו"ל היא האפשרות לטייל ולהכיר מקומות חדשים ביעד אליו טסתם. אמנם כיום קיימות דרכי הגעה בתחבורה הציבורית כמעט לכל יעד ואטרקציה בחו"ל, אך רבים מעדיפים לשכור רכב שיאפשר להם להתנייד בחופשיות ולטייל ברחבי העולם, בייחוד כשמדובר בטיול משפחתי.

 

התאמת הרכב לצרכים שלכם

בכדי שתוכלו לשכור את הרכב האידיאלי ביותר עבורכם, יש להתאימו לצרכי הטיול. לדוגמא, אם רוב הטיול מתקיים בשטח, מוטב לשכור רכב 4*4, אם טסתם עבור נסיעת עסקים וודאי תעדיפו רכב מסוג אחר. מעבר לזה, הקפידו לבחור ברכב המותאם לכמות הנוסעים ווודאו כי הוא גדול מספיק בכדי להכיל גם את הציוד הדרוש לכם לנסיעה. כמו כן, אם אתם זקוקים לכיסא לתינוק, הקפידו לשכור רכב מתאים (לעיתים גם יאפשרו לכם לשכור רכב עם כיסא תינוק המחובר אליו מראש). בהשכרת הרכב תצטרכו אף לבחור אם לנהוג ברכב גיר ידני או ברכב אוטומט, נפח המנוע הרצוי, סוג הדלק האידאלי (הנטייה הרווחת היא לבחור בסוג הזול יותר), גודלו של תא המטען ועוד.

 

השכרת רכב מראש

כמוכם עוד רבים אחרים מעוניינים לשכור רכב בחו"ל, לכן בכדי לוודא שסוג הרכב בו אתם מעוניינים קיים במלאי, מוטב להזמינו מראש טרם ההגעה לשדה התעופה. זה לא משנה אם אתם מעוניינים ברכב יוקרתי או רכב 4*4, שריינו לכם מראש את הרכב האידיאלי, כך תגיעו ליעד והרכב ימתין לכם. תוכלו לעשות זאת באתרים המצויים ברחבי הרשת, רק הקפידו לבצע את ההזמנה מול אתר אמין וחברת השכרה איכותית. כמובן, קראו היטב את החוזה ותקנון ההזמנה ברשת, כך תדעו בדיוק מהן החובות שלכם בתהליך ההשכרה ומהי מדיניות החברה, מה גם שלעיתים חברות ההשכרה עלולות לגבות מכם סכומי כסף על תיקונים, ביטול עסקה, דמי תדלוק, ניקוי פנימי, נהג נוסף, חריגה מהגבלת הקילומטרים, תשלום עבור דמי רישום או מיסים. לכן קראו את ההסכם ביסודיות ושימו לב לאותיות הקטנות.

 

על מה חשוב להקפיד במעמד ההשכרה?

בדומה לתהליך השכרת רכב בארץ, ישנם כמה אלמנטים בהם רצוי להתחשב. בעת השכרת הרכב בררו היכן נמצאים סניפיה של חברת ההשכרה ובאילו אזורים ניתן להחזיר את הרכב (שימו דגש בייחוד על שדה התעופה, בכדי שלא תצטרכו לקחת מוניות לאחד הסניפים). כמו כן, בדקו מה כולל הביטוח של הרכב ומה גובה ההשתתפות העצמית במידה ומתרחשת תאונה או נזק לרכב השכור. יתרה מזאת, ייתכן ובכבישים מסוימים תיאלצו לשלם אגרה עבור המעבר בכביש. בכדי לא לשלם אגרה ולנסוע בכבישים הללו בחופשיות עליכם להצטייד במדבקה המודבקת לרכב המהווה אישור מעבר. בררו מול חברת ההשכרה אם הרכבים שברשותם בעלי מדבקה בתוקף, אם לא – בדקו כיצד ניתן להשיגה. אגב, אם אתם מתכננים לחצות את הגבול למדינה סמוכה, כדאי שתיידעו את חברת ההשכרה על כך, זאת משום שהם יכולים להקל עליכם בתשלום המעבר שתתבקשו לשלם. נוסף לכך, בדקו מראש מה מגיע לכם בעת ההשכרה, במקרים מסוימים חברות ההשכרה מציידות את הרכבים ב- GPS.

 

החזרת הרכב

במעמד ההחזרה חשוב להשיב את הרכב לחברת ההשכרה בזמן שנקבע לכם בכדי שלא תיאלצו לשלם סכום נוסף עבור האיחור (הקדימו מעט למקרה שיהיה תור בדלפק ההחזרה). כמו כן, את הרכב יש להשיב כשמיכל הדלק מלא והרכב נקי. בדקו מול חברת ההשכרה מהם כל תנאי החזרת הרכב בכדי שלא יקנסו אתכם על סעיף אליו לא שמתם לב.

 

השכרת רכב בחו"ל יכולה להתבצע על הצד הטוב ביותר, כל עוד תקפידו לשכור את הרכב האידיאלי עבורכם, לקרוא היטב את תנאי ההשכרה ולבטח את עצמכם ואת יתר הנוסעים. סעו בזהירות!

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה