יציבות במדדים המובילים בת”א, מחזור המסחר דליל; טאואר באדום

מדדי ת"א-35 ות"א-125 כמעט ללא שינוי; הפניקס משקיעה באקרו נדל"ן; קרן פימי מוכרת את השליטה באוברסיז לאמיליה פיתוח; רבל הודיעה על הסכמים חדשים

מערכת ספונסר 04/07/2018 13:01

א+א-

יום המסחר הרביעי לשבוע זה ולחודש יולי בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים ביציבות במדדים המובילים, למרות הנטייה לירידות שערים בשעה זו באירופה ומוקדם יותר בבורסות המזרח הרחוק, לאחר שהממשל בסין הודיע הבוקר כי ממחר יוטלו מכסים על סחורות אמריקניות בהיקף של 34 מיליארד דולר, בתגובה למכסים שהטיל הממשל בארה"ב. בארה"ב עצמה לא מתקיים היום מסחר לרגל יום העצמאות האמריקני.

 

בקרב מניות הארביטרז’, מניית טבע חזרה הבוקר עם פער ארביטרז’ שלילי של 1%, טאואר במינוס של 1.7%, ופריגו שבה עם פער שלילי של 0.5%. מנגד, אופקו הלת’ עם פער חיובי של 0.4% ומזור רובוטיקה בפלוס 0.8%.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:00 על כ-170 מיליון שקלים בעקבות החופש בוול סטריט, כאשר מניות לאומי וטבע מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המחזורים מניות פועלים, אינרום, נייס וטאואר שבולטת באדום בלחץ הארביטרז’ השלילי כאמור. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניות ביוטיים, קמהדע וספאנטק מובילות את העליות במדד ת"א-125. כמו כן בולטות בעליות סאמיט, מזור רובוטיקה ודור אלון. מנגד, טאואר עומדת היום בראש טבלת היורדות, ובעקבותיה באדום לייבפרסון, דקסיה ישראל, פורמולה מערכות, מיטרוניקס והכשרת הישוב.

 

מחוץ לת"א-125, רבל מזנקת בעקבות קבלת הזמנות חדשות בכ-142 מיליון אירו, וגם אוברסיז בולטת בירוק בתגובה למכירת השליטה בחברה לאמיליה פיתוח.

 

קבוצת הביטוח הפניקס וקבוצת אקרו הודיעו הבוקר כי חתמו על הסכם שותפות במסגרתו תשקיע הפניקס בכ-25% מקבוצת אקרו נדל"ן, במחיר כניסה של כ-450 מיליון ש"ח אחרי הכסף. הפניקס תזרים לחברה כ-260 מש"ח באקוויטי ובהלוואות. מעבר לאחזקתה הישירה של הפניקס, בכוונת שני הגופים לפעול יחד ולהרחיב את הפעילות בתחום הנדל"ן וההשקעות.

 

קרן פימי מוכרת את השליטה באוברסיז קומרס לאמיליה פיתוח בתמורה לכ-96 מיליון ש”ח. הקרן מוכרת כ-25.5% מאוברסיז במחיר למניה של 6.83 ש"ח, פרמיה של כ-27% על מחיר המניה הנוכחי ושווה למחיר המתואם-דיבידנד שבו הונפקה אוברסיז בדצמבר 2016.

 

חברת רבל מדווחת על הסכמים חדשים בהיקף של כ-142 מיליון אירו. מתוך הסכמים אלה, שנחתמו מאז סוף מאי 2018, כ-88.3 מיליון אירו היו בתחום מערכות הרכב וכ-54.1 מיליון בתחום החלקים המבניים לרכב.

 

קומפיוג’ן הודיעה הבוקר כי ה-FDA אישר תחילת ניסויים קליניים בנוגדן תרפויטי ראשון מסוגו לאימונותרפיה. אושרה הבקשה של באייר לתחילת ניסויים קליניים (IND)עבור BAY 1905254 - נוגדן לאימונותרפיה בסרטן המכוון לחלבון ILDR2 בחולים עם גידולים מוצקים בשלב מתקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה