תל אביב מתנהלת בעליות; מבני תעשיה וקסטרו מרכזות עניין

ת"א-35 עולה ב-0.26% ות"א-125 ב-0.20%. לאומי שוקי הון: מלחמת הסחר-סכנה רצינית לכלכלה העולמית. 250 מיליון ש”ח יושקעו במו”פ אנרגיה משותף לישראל ולארה”ב

מערכת ספונסר 26/06/2018 12:26

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בעליות בשעה זו בהובלת מדד ת"א-SME-60. המסחר מושפע בין היתר ממניית מבני תעשייה, אשר מרכזת עניין לאחר שנודע כי דירקטוריון כלכלית ירושלים יפנה לחברה בהצעה למיזוג, וכן מניית קסטרו שכזכור הודיעה אתמול כי תרכוש את כל המנויות בקבוצת הודיס. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125.

 

מניית פרוטרום מובילה את המחזורים בירידה, ובעקבותיה לאומי שעולה, נייס שיורדת וטבע, בזק ודיסקונט שעולות. מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:30 על כ-241 מיליון ש"ח.

 

מניית מבני תעשיה מובילה היום את העליות בת"א-125, ואחריה אופקו הלת, כלכלית ירושלים, שיכון ובינוי, המלט ו-וואן טכנולוגיות. מנגד, מניית ביוטיים עומדת היום בראש טבלת הירידות, ואחריה יורדות גם או פי סי אנרגיה, אטראו שוקי הון, שפיר הנדסה, פורמולה מערכות וכן שלאג. מחוץ לת"א-125, מניית אביליטי מרכזת את עניין המשקיעים.

 

לאומי שוקי הון אמרו היום על מלחמת הסחר: ”סכנה רצינית לכלכלה העולמית”. רוני גיטלין כתב בסקירתו: "בשנים האחרונות סין הצליחה לבצע קפיצת מדרגה טכנולוגית, לא מעט בשל העתקת מוצרים אמריקאים וגניבת סודות מסחריים, וייצורם בסין".

 

הראל פיננסים צופים קצב צמיחה של 2.8 אחוז ברבעון השני ו-3.7 אחוז בשנת 2018 כולה. עפר קליין בסקירה שבועית כתב: "האינדיקאטורים לצמיחת המשק ברבעון השני ממשיכים להיות מעורבים".

 

כ-250 מיליון ש”ח יושקעו במו”פ אנרגיה משותף לישראל ולארה”ב. ההסכם התאפשר בעקבות שילוש תקציב המו"פ המשותף בין המשרדים, שגדל מ -14 מיליון ש"ח ל -42 מיליון ש"ח לשנה, עד שנת 2024 ויעמוד על סך כולל של 250 מיליון ש"ח.

 

כאמור, דירקטוריון כלכלית ירושלים יפנה למבני תעשיה בהצעה למו”מ למיזוג כנגד הקצאת מניות. אין כל ודאות כי עסקת המיזוג תבשיל לכדי הסכם מחייב, שכן היא מותנית בהצלחת המשא ומתן בין הצדדים וסיכום תנאי עסקת המיזוג.

 

 פורסייט במזכר הבנות עם יבואן רכב מוביל בישראל למכירות ראשונות של מערכת Eyes-OnTM. על פי הערכות ראשוניות של היבואן, כפי שנמסרו לחברה, פוטנציאל הרכש של היבואן הינו כ-21 אלף מערכות במשך תקופה של 3 שנים מחתימת ההסכם המחייב.

 

חברת CAR2GO מקבוצת שגריר השיקה לראשונה בעולם ליסינג שיתופי. שירות המאפשר ללקוחות לבצע עסקת ליסינג תפעולי פרטי, כאשר בכל עת שאינם זקוקים לרכב יוכלו לשתפו עם מנויי CAR2GO ולקזז משמעותית את עלות הליסינג החודשית.

 

אאודי אימצה את טכנולוגיית ההדפסה בתלת-ממד של סטרטסיס. אאודי צופה הפחתה משמעותית בזמני יצירת אבי טיפוס, עם ירידה של עד 50% בזמני האספקה, בהשוואה לשיטות ייצור מסורתיות.

 

אוברסיז קומרס רוכשת את השליטה בחברת מכולנוע תובלה, זאת בתמורה ל- 6 מיליון ש"ח ובתמורה מותנית, בסכום לא מהותי, אשר תשולם בתום שנתיים ממועד השלמת העסקה ותחושב בהתאם לביצועי מכולנוע תובלה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה