למה חשוב לוודא תעודת יושר מהמשטרה?

לא רבים יודעים כי על פורץ מנעולים מקצועי להחזיק בתעודת יושר תקפה מטעם משטרת ישראל. עד כמה חשובה תעודה זו? על כל הסיבות, במאמר הבא

מערכת ספונסר 25/06/2018 15:01

א+א-

המקצוע של פריצת מנעולים הוא מקצוע אשר מצוי בצדו סיפוק רב - אחרי הכל, היתקעות מחוץ לבית מבלי שתוכלו לפתוח את דלת הבית, הרכב, או המשרד - היא תחשה נוראית. מנעולן במרכז המגלה אחריות, מוסר עבודה ואכפתיות כלפי לקוחותיו, מגיע בתוך עד עשרים דקות למקום ומספק שירות מקצועי, מתאים למנעולים ולסוג הדלת הנעולה, ומקפיד שלא לגרום נזק לרכוש (כמו למשל משאיר את הצילינדר תקין לחלוטין, על מנת שלא תצטרכו להחליף אותו בעלות משמעותית נוספת לאחר הפריצה). מה שלא רבים יודעים אודות המקצוע, הוא כי המשטרה מחייבת כל מנעולן שמחזיק ברישיון עבודה תקף, להחזיק גם תעודת יושר - ולא סתם, אלא כזו שיוכל להציג בפני לקוחות המתעניינים בשירותיו. אז נכון, לא תמיד נעים לבקש מבעל המקצוע הצגה של רישיון עבודה ותעודת יושר - אך במאמר הבא נסביר עד כמה חשוב שלא תוותרו על הצגת תעודות המעידות הן על המקצועות והן על היושרה של כל מנעולן במרכז, בצפון או בדרום. מדוע חשוב לוודא תעודת יושר מהמשטרה? מספר אירועים אשר התרחשו בישראל בשנה האחרונה, מסבירים היטב את הצורך לעבוד אך ורק עם מנעולנים מקצועיים, מדופלמים - וישרים.

 

פריצת מנעולים - מקצוע שקורא לגנב

החברות המייצרות מנגנונים מונעי פריצה, דלתות חכמות וחזקות וצילינדרים בלתי חדירים - פועלות באופן שוטף לחידוש הטכנולוגיה, על מנת להישאר תמיד צעד אחד לפני הטכנולוגיות הפופולאריות אצל הפורצים. אבל אנשי מנעולנות, שתפקידם לפתוח בפניכם דלתות נעולות, גם במקרים בהם אין לכם את המפתח, יודעים לפרוץ כל סוג של דלת - בין אם במשרד, בבית או ברכב. אותן טכניקות הנלמדות בקורסים המקצועיים לפורצי מנעולים, עלולות לשמש את מי שאינו אמין, לטובת גניבות, פריצות, או אפילו "עקיצות" מסוגים שונים - שמיד נרחיב את היריעה בנוגע אליהן. על מנת לוודא כי המנעולן שתבחרו הוא גם מקצועי, מיומן ומנוסה בסוג הדלת שיש ברצונכם לפרוץ - וכן אמין, ישר ובעל דרך ארץ - עליו להציג בפניכם רישיון עוסק מקורי ותקף ותעודת יושר מהמשטרה. נקודה אשר חשוב לתת עליה את הדעת, היא כי גם כאשר בעל העסק הוא בעל רישיונות ותעודת יושר כמתבקש - אין סיבה לאפשר לעובדים מטעמו, שהם נטולי אותם מסמכים, לפרוץ את דלתכם. אל תתפשרו על פחות מאשר פורץ מנעולים מקצועי, וכבר בשיחת הטלפון בקשו שישלח תמונה של הרישיון ותעודת היושר שלו, ו/או שיביא את התעודות להצגה בפניכם טרם העבודה - היו ברורים, והתנו את ביצוע העבודה והתשלום בהצגת אותן תעודות.

 

פורצי מנעולים מנצלים את התמימות ופועלים שלא על פי דרך הישר

ממש בחודשים האחרונים, באזור צפון הארץ, ניצל מנעולן מקצועי בשנות החמישים לחייו את ידיעותיו ואת תמימות לקוחותיו, ונהג לפגום במזיד במנעולים בבנייני דירות, תוך שהוא משאיר מעל המנעול מגנט עם פרטי ההתקשרות אליו לשירות מהיר. כך פעל אותו מנעולן והשיג מספר רב של לקוחות, לתיקון הנזקים שהוא עצמו גרם להם במנגנוני הנעילה בדלתות. לאחר שנתפס - איבד, כמובן, את תעודת היושר ורישיון העסק שלו.

 

עוד מקרה מהתקופה האחרונה, הוא מקרה של מנעולן במרכז הארץ, אשר גבה סכומי כסף גבוהים - פי שלושה ויותר מן הסכום המרבי המקובל, עבור פריצת דלת ללקוחה קשישה שנתקעה בדירתה ללא יכולת לפתוח את מנעול דלתה.

 

לעומת מקרים אלו, נרצה גם לספר אודות מקרה בו הוזמן פורץ מנעולים בעל רישיון עסק, תעודת יושר וחושים בריאים, לפרוץ דלת אשר אינה בבעלות מזמין העבודה. כאשר אותו פורץ זיהה כי מדובר בהתנהגות חשודה של מזמין העבודה (ולאחר שהמשימה בוצעה בהצלחה), פעל הפורץ המקצועי על מנת למנוע מן הלקוח שלו להזיק לבית שדלתו נפרצה. כמובן, שאם אותו גנב היה בקיא במלאכת פריצת המנעולים - לא היה נדרש לשירותיו של פורץ מנעולים מקצועי, ולא היה נתפס.

 

עבדו רק עם פורץ מנעולים מוסמך, אמין, וישר

תעודת יושר הינה מסמך רשמי בעל תוקף המופק רק ממשטרת ישראל, המעיד כי לפורץ המנעולים אין עבר פלילי. פורצי מנעולים יכולים להפיק רישיון עסק תקף רק בהצגת תעודת יושר, ומנעולנים שאינם בעלי רישיון עסק ו/או תעודת יושר - הם אנשי מקצוע שמומלץ לחשוד ביכולתם המקצועית או בכוונותיהם.

 

על מנת לדעת כי תהליך פריצת המנעול שלכם מבוצע בידיים מיומנות ואמינות - חשוב כי תבקשו לראות את תעודות בעל המקצוע, ושתוודאו כי התעודות אכן תקפות (לכל התעודות תאריכי תפוגת תקף) והן על שם בעל המקצוע. בכל מצב אחר - נמליץ לוותר על מתן השירות, ולקרוא לבעל מקצוע אשר פועל על פי החוק במדינת ישראל ומחזיק הן ברישיון לעיסוקו והן בתעודת יושר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה