הבורסה סגרה בעליות עם מחזור דליל; מניות הבנקים בלטו בירוק

ת"א-35 עלה ב-0.53% ות"א-125 ב-0.46%; המדד המשולב עלה ב-0.3% במאי; הראל קיבלה אישור להגדלת החזקותיה בתאגידים בנקאיים ל-7.5%; אינטרקיור רוכשת חברת קנאביס פעילה

מערכת ספונסר 24/06/2018 16:29

א+א-

יום המסחר הראשון של השבוע האחרון לחודש יולי בבורסה בתל אביב ננעל במגמה חיובית. המסחר נפתח ביציבות בעקבות הסגירה המעורבת בניו יורק ביום שישי וחזרתן של מניות הארביטרז’ בפער ממוצע שלילי קטן. הסוחרים עדיין חוששים ממלחמת הסחר שהצית נשיא ארה"ב טראמפ.

 

בקרב מניות הארביטרז’ במדד ת"א 35, בלטו לחיוב מניות אורמת, טאואר  ומזור רובוטיקה – שלושתן חזרו מסוף השבוע עם פער חיובי של יותר מאחוז. מנגד, בלטו לשלילה מניית אופקו בפער שלילי של 3.4% ומניית טבע בפער שלילי של 1.3%, וגם מניית נייס ששבה במינוס של כ-2%.

 

מחזור המסחר באחוזת בית היה נמוך כמידי יום ראשון והסתכם בכחצי מיליארד שקלים, כאשר מניות דיסקונט, סלקום  ופועלים מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המחזורים לאומי, שופרסל ואלביט מערכות. הבנקים בלטו היום בירוק. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניית אטראו שוקי הון זינקה והובילה את העליות במדד ת"א-125. כמו כן בלטו בעליות הכשרת הישוב, סקופ, טאואר, סלקום, וישרס. מנגד, לייבפרסון  ונובה עמדו היום בראש טבלת היורדות, ובעקבותיהן באדום סודהסטרים, אופקו, חילן ופוקס.

 

מחוץ לת"א-125, מניית אינטרקיור טסה בתגובה לחתימה על הסכם לרכישת חברת קנאביס רפואי פעילה בישראל.

 

המדד המשולב למצב המשק עלה ב-0.3% בחודש מאי. נתוני בנק ישראל מראים כי קצב ההתרחבות בפעילות יציב בחודשים האחרונים ודומה לקצב ההתרחבות בשנת 2017.

 

בנוסף עדכן בנק ישראל כי יתרת הנכסים של תושבי ישראל בחו”ל עלתה ב-5.7 מיליארד דולר או 1.3% ברבעון הראשון. לפי הנתונים, עודף הנכסים על ההתחייבויות של המשק מול חו"ל עלה ב-0.6% ל-142 מיליארד דולר, בעיקר כתוצאה מירידה במחירי המניות הישראליות שמחזיקים תושבי חוץ.

 

קצב הגיוסים לקרנות המנייתיות ירד השבוע באופן משמעותי לסך של כ-205 מיליון ש”ח. לפי סיכום שבועי של מיטב דש, כל הסכום שגויס התרכז בקרנות המחקות המתמחות בחו"ל. הקרנות המסורתיות פדו בשבוע החולף 210 מיליון ש"ח, בדומה להיקף הפידיון מתחילת החודש.

 

 בלידר שוקי הון העריכו הבוקר כי מלחמת סחר עלולה להביא להתמתנות בצמיחה הגלובלית. בסקירת מאקרו שבועית, צופים כלכלני בית ההשקעות העלאת ריבית ראשונה במרץ 2019: "בנק ישראל ימתין לראות שציפיות האינפלציה מתייצבות סביב 1.2% - 1.5%".

 

גם במיטב דש התייחסו למלחמת הסחר, וציינו כי סיכוניה ממשיכים לגדול. לדברי אלכס זבז’ינסקי, ההשפעה מתחילה להיות מורגשת לא רק בשווקים הפיננסיים, אלא גם באינדיקאטורים המשקפים את הכלכלה הריאלית. בבית ההשקעות ממליצים על חשיפה מנייתית בינונית ומטה, עם משקל עודף לשוק האמריקני.

 

 הראל השקעות קיבלה אישור להגדלת החזקותיה בתאגידים בנקאיים ל-7.5%. הנגידה פלוג העניקה היום היתר לגוף מוסדי רביעי, בעלי השליטה בקבוצת הראל השקעות, להגדלת ההחזקה באמצעי שליטה בתאגידים בנקאיים מ-5% לשיעור של עד 7.5%.

 

אינטרקיור חתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברת קנאביס פעילה בהשקעה של 8.2 מיליון שקל. השלמת העסקה לרכישת אחת מחלוצות ענף הקנאביס הרפואי בישראל, תהפוך את אינטרקיור לחברה הציבורית היחידה בארץ שבבעלותה רישיון ישראלי פעיל וקבוע לגידול קנאביס רפואי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה