חדשות שוק ההון

מגמה שלילית בבורסת ת”א; מניות סלקום ואלקו בולטות באדום

ת"א-35 יורד ב-0.39% ות"א-125 ב-0.40%; הוגשו ההמלצות הסופיות להקמת בורסה משנית; פנטזי נטוורק תבחן כניסה לתחום הקנאביס; ישראל קנדה בדרך לרכישת בית יורוקום

מערכת ספונסר 18/06/2018 13:21

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים בירידות שערים בדומה למגמה בשוקי העולם שחוזרים היום לפעילות. בהמשך לירידות שנרשמו הבוקר ביפן (בהונג קונג ובסין לא מתקיים מסחר לרגל חג), המסחר באירופה אדום וכך גם החוזים העתידיים בוול סטריט.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:20 על כ-555 מיליון שקלים, כאשר מניות הבנקים פועלים ולאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המחזורים פרוטרום, נייס, טבע  ומזרחי טפחות בעקבות מזכר הבנות למכירת בית יורוקום לישראל קנדה. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 ישראל קנדה מובילה את העליות במדד ת"א-125 על רקע העסקה לרכישת בית יורוקום כאמור. כמו כן בולטות בעליות תמר פטרוליום, כלכלית ירושלים, בינלאומי, המלט שדיווחה אתמול על רכישת חברה קוריאנית, וקמהדע. מנגד, מיטרוניקס ולייבפרסון עומדות בראש טבלת היורדות, ובעקבותיהן באדום סלקום, אלקו, מגה אור ומטריקס.

 

מחוץ לת"א-125, מניית פנטזי נטוורק מרכזת עניין בעליות בתגובה לדיווח כי החברה בוחנת כניסה לתחום הקנאביס.

 

הוגשו ההמלצות הסופיות של הצוות להקמת בורסה משנית לחברות קטנות ובינוניות – היום יופץ תזכיר חוק. יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה, אמרה: "אני מצפה שהבורסה הייעודית תיצור ’מסלול המראה’ יעיל לחברות ישראליות בדרך לרישומן בבורסה הראשית או בבורסות הגדולות בעולם".

 

 מיטב דש ממליצים להקצות משקל עודף לשוק האמריקני ומניות סקטורי הצמיחה בפרט. אלכס זבז’ינסקי בסקירה שבועית: "אם החולשה בפעילות הכלכלית בעולם תמשיך להעמיק, ארה"ב לא תישאר חסינה והחולשה צפויה לדבוק גם בה באמצעות הערוצים הכלכליים והפיננסיים".

 

חברה בת של ברן חתמה על מזכר הבנות לפרויקט בהיקף 40-60 מיליון אירו במדינה באפריקה. העבודות, שיימשכו 24-36 חודשים, יכללו תכנון, רכש, הקמה וארגון חבילת מימון בפרויקט להקמת 2,000 מערכות שאיבת מים ותשתיות הובלה לצורך אספקת מי שתיה לעשרות כפרים.

 

פנטזי נטוורק הודיעה היום כי תבחן כניסה גם לתחום הקנאביס. כמו כן, החברה מבהירה כי ההסכם לרכישת 50% ממניות חברת אופריין תחנות דלק, עליו דיווחה אתמול, נועד למנוע סיווגה כמעטפת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה