חדשות שוק ההון

המסחר בת”א ננעל בנטייה לעליות; אופקו, נייס ושיכון ובינוי בלטו בירוק

ת"א-35 עלה ב-0.1% ות"א-125 ב-0.02%; הבנק האירופי יסיים את תוכנית הרכישות בסוף השנה; הסכם מכירה מחייב ראשון לחברת טוגדר; מודיעין דיווחה על תגלית נפט נוספת

מערכת ספונסר 14/06/2018 17:32

א+א-

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בנטייה לעליות שערים קלות במדדים המובילים, על רקע הודעת הבנק האירופי המרכזי על סיום תוכנית הרכישות שלו בסוף השנה, ובהמשך להעלאת הריבית וצפי ההעלאות העתידי של הפד אמש.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בלמעלה מ-1.8 מיליארד שקלים, כאשר מניות לאומי ובזק מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן במחזורים ניכרים טבע, נייס, בנק פועלים וכיל. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 אלקטרה צריכה זינקה והובילה את העליות במדד ת"א-125 בעקבות הדיווח על מגעים למיזוג עם רמי לוי תקשורת. כמו כן בלטו בעליות אופקו שנהנתה מארביטראז’ חיובי הבוקר, אקויטל, נייס, רבוע נדל"ן, ארד  ושיכון ובינוי בעקבות רכישת השליטה בחברה על ידי נתי סיידוף. מנגד, בי-קום עמדה בראש טבלת היורדות, ואחריה באדום דלק רכב, נטו אחזקות, ישרס, ישראל קנדה ומגדל ביטוח.

 

מחוץ לת"א-125, מודיעין יהש בלטה בעליות בעקבות דיווח על תגלית נפט נוספת בקליפורניה, וכך גם טוגדר על רקע הסכם מכירה מחייב ראשון של קנאביס.

 

הבנק המרכזי האירופי הודיע היום כי הוא עשוי לסיים את תוכנית רכישת האג"ח שלו עד סוף השנה. בהצהרה בעקבות פגישה של מועצת המנהלים של הבנק, מסר ה-ECB כי ימשיך את תוכניתו לרכישת 30 מיליארד יורו של אג"ח מדי חודש עד ספטמבר, כמתוכנן. החל מחודש אוקטובר, הבנק המרכזי האירופאי מתכוון לצמצם את רכישותיו ל -15 מיליארד יורו בחודש עד סוף דצמבר, ולאחר מכן הרכישות יגיעו לסיומן, בתנאי שהנתונים יאשרו את תחזית האינפלציה לטווח הבינוני של הבנק. ה-ECB, כצפוי, הותיר את הריבית ללא שינוי.

 

בינתיים אצלנו, בבנק לאומי מעריכים כי שנת 2018 תסתכם בגירעון הקרוב ליעד הממשלתי של 2.9% תוצר. עם זאת, לדברי כלכלני אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון בבנק, המשך גידול בקצב גבוה מהמתוכנן בהוצאות הממשלה, כאשר ברקע האפשרות להפחתות מסים נוספות, עלול להביא לחריגה מהיעד.

 

גלובוס פארמה של טוגדר חתמה על הסכם מחייב לאספקת קנאביס לחברה קנדית. זהו הסכם המכירה המחייב הראשון עליו חותמת טוגדר, וההכנסות המינימליות מממנו מוערכות ב-300 מיליון דולר בשנתיים.

 

שותפות החיפושים מודיעין דיווחה היום על תוצאות מבחני ההפקה בקידוח Bordeaux בפרויקט Grapevine בקליפורניה. מודיעין, ביחד עם שותפיה, החלו בקידוח בחודש מארס, ולאחר שנמצאו סימני נפט משמעותיים הוחלט לבצע בקידוח מבחני הפקה. במהלך מבחני ההפקה הופקו 3,356 חביות נפט. מבחני ההפקה בוצעו בזרימה עצמאית ללא משאבה כאשר המפעיל מווסת את קצב ההפקה, וזה עמד בממוצע בתקופת המבחנים על כ-178 חביות ליום.

 

 סאני תקשורת נבחרה לשווק ולתמוך בהפצת פתרונות האחסון והזיכרון של סמסונג: החברה תשווק לראשונה את מוצרי הפלאש וכונני ה-SSD של סמסונג הנחשבים לאיכותיים והאמינים ביותר בשוק האחסון העולמי.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה