חדשות שוק ההון

ירידות במדדים המובילים בת”א; שיכון ובינוי מזנקת, בי-קום באדום

ת"א-35 ות"א-125 יורדים בכ-0.28%; דריכות לקראת החלטת הריבית של ה-ECB; הסכם מכירה מחייב הראשון לחברת טוגדר; מודיעין דיווחה על תגלית נפט נוספת בקליפורניה

מערכת ספונסר 14/06/2018 13:28

א+א-

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים בירידות שערים קלות במדדים המובילים, בדומה למגמה בשוקי העולם על רקע העלאת הריבית בארה"ב ל-1.75%-2% והעלאת תחזית העלאות הריבית השנה לארבע במספר, ובהמתנה להכרזת הריבית של הבנק האירופי המרכזי אשר צפוי להודיע על סיום צפוי של תוכנית רכישות האג"ח שלו.

 

המניות הדואליות חזרו מוול סטריט עם פער ארביטראז’ חיובי בשיעור של 0.3% על מדד ת"א 35. מניית טבע חזרה עם פער חיובי של 0.9%, נייס בפלוס של 1.4%, ואופקו הלת’ עם פער חיובי של 2.1%. מנגד, מניית סודהסטרים שבה עם פער שלילי של 1%.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:30 על כ-600 מיליון שקלים, כאשר מניות בזק והבנקים פועלים ולאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן במחזורים ניכרים טבע, כיל ונייס. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניות אקויטל  והכשרת הישוב מובילות את העליות במדד ת"א-125. כמו כן בולטות בעליות שיכון ובינוי בעקבות רכישת השליטה בחברה על ידי נתי סיידוף, אופקו שנהנית מהארביטראז’ החיובי כאמור, ארד, ואזורים שמנפיקה את קרן הריט אזורים Living. מנגד, בי-קום עומדת בראש טבלת היורדות, ואחריה באדום ישראל קנדה, צור, כלל ביטוח, מליסרון ונטו אחזקות.

 

מחוץ לת"א-125, מודיעין יהש קופצת בעקבות דיווח על תגלית נפט נוספת בקליפורניה, וכך גם טוגדר על רקע הסכם מכירה מחייב ראשון של קנאביס.

 

בבנק לאומי מעריכים כי שנת 2018 תסתכם בגירעון הקרוב ליעד הממשלתי של 2.9% תוצר. עם זאת, לדברי כלכלני אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון בבנק, המשך גידול בקצב גבוה מהמתוכנן בהוצאות הממשלה, כאשר ברקע האפשרות להפחתות מסים נוספות, עלול להביא לחריגה מהיעד.

 

גלובוס פארמה של טוגדר חתמה על הסכם מחייב לאספקת קנאביס לחברה קנדית. זהו הסכם המכירה המחייב הראשון עליו חותמת טוגדר, וההכנסות המינימליות מממנו מוערכות ב-300 מיליון דולר בשנתיים.

 

שותפות החיפושים מודיעין דיווחה היום על תוצאות מבחני ההפקה בקידוח Bordeaux בפרויקט Grapevine בקליפורניה. מודיעין, ביחד עם שותפיה, החלו בקידוח בחודש מארס, ולאחר שנמצאו סימני נפט משמעותיים הוחלט לבצע בקידוח מבחני הפקה. במהלך מבחני ההפקה הופקו 3,356 חביות נפט. מבחני ההפקה בוצעו בזרימה עצמאית ללא משאבה כאשר המפעיל מווסת את קצב ההפקה, וזה עמד בממוצע בתקופת המבחנים על כ-178 חביות ליום.

 

 סאני תקשורת נבחרה לשווק ולתמוך בהפצת פתרונות האחסון והזיכרון של סמסונג: החברה תשווק לראשונה את מוצרי הפלאש וכונני ה-SSD של סמסונג הנחשבים לאיכותיים והאמינים ביותר בשוק האחסון העולמי.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה