חדשות שוק ההון

שר האנרגיה וחברת נתג”ז פתחו הבוקר את יום המסחר בבורסת ת”א

זאת לרגל רישום איגרות החוב של החברה למסחר בבורסה לניירות ערך; נתג"ז קיבלה מהמדינה רישיון להקמה ולהפעלה של מערכת הולכת גז טבעי לתקופה של 30 שנה

מערכת ספונסר 14/06/2018 13:12

א+א-

הבוקר, (14.6.18), פתחו שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ הנהלת "נתיבי הגז הטבעי לישראל" את המסחר לרגל רישום איגרות החוב של החברה למסחר בבורסה לניירות ערך. נתג"ז הינה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל, אשר החלה פעילותה בשנת 2004 בה קיבלה מהמדינה רישיון להקמה ולהפעלה של מערכת הולכת גז טבעי לתקופה של 30 שנה.

 

החברה עוסקת בתכנון, הקמה, הפעלה ותחזוקה של מערכת הולכת הגז הטבעי בישראל, הכוללת מתקנים וקווי צינורות ביבשה ובים. השקעות החברה המערכת הולכת הגז עד היום מסתכמות בכ-6.4 מיליארדי ש"ח. החברה סיימה את שנת הכספים של 2017 עם הכנסות של 553 מיליוני ש"ח ורווח נקי של 80 מיליוני ש"ח.

 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "רישום סדרת אגרות החוב של נתג"ז למסחר הינה צעד מבורך של חברה ממשלתית יעילה ומוצלחת, שתוכל כעת לממן את פעילותה באופן עצמאי באמצעות שוק ההון הישראלי, זאת לצד הגברת השקיפות והפיקוח על התנהלותה. חשוב לתמוך בבורסה המקומית לטובת החברות הקטנות והבינוניות שיוכלו לגייס כספים בישראל ולהוריד את המס על הבורסה ל- 10%-15% על מנת שהציבור יוכל להיות שותף בחברות הנסחרות בבורסה הישראלית".

 

יו"ר נתג"ז, איתן פדן: "זהו ציון דרך משמעותי עבור נתג"ז. המהלך יפחית את עלויות המימון של החברה ויגדיל את הגמישות המימונית של החברה על ידי מתן אפשרות לגיוס כסף מקהלים רחבים יותר בציבור".

 

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה, אמר: "נתג"ז היא החברה הממשלתית השלישית שאנחנו מארחים כאן מתחילת השנה, אחרי עמידר ונמלי ישראל. שלושת החברות הללו יחד גייסו איגרות חוב בסכום קרוב לחמישה מיליארד ₪. יש חשיבות רבה להנפקות של חברות ממשלתיות לכלכלה הישראלית, לחברות, לממשלה ולציבור הרחב. הפנסיה של אזרחי מדינת ישראל נמצאת בבורסה ולכן חשוב שחברות ממשלתיות ישתמשו בשוק ההון הישראלי לטובת גיוסי הכספים ויאפשרו לציבור להיות שותפים להצלחה של החברות הללו".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה