מועצת הרשות השנייה אישרה את נוסח המכרז לשתי תחנות רדיו אזוריות חדשות בשפה הערבית. שר התקשורת איוב קרא הציב יעד בכניסתו לתפקיד שמטרתו הגדלת ערוצים ופלטפורמות בשפה הערבית למען עידוד התחרותיות וקיום שידורים הוגנים לטובת הציבור הישראלי דובר השפה הערבית.

 

המצב הנתון כיום הוא שפועלת תחנת רדיו אזורית אחת בלבד רדיו א-שאמס. התחנה אמורה לסיים את שידוריה במהלך חודש יולי 2019. לפי תנאי המכרז, התחנות מיועדות להיות תחנות רדיו ישראליות בערבית, המשדרות בנושאי אקטואליה, תרבות ושאר ענייני היום העוסקים בענייני החברה הערבית בישראל.

 

השר קרא: "אני מייחס חשיבות רבה להוצאת המכרזים לשתי תחנות רדיו אזוריות חדשות בשפה הערבית. מתחילת כהונתי פעלתי למען הרחבת תחנות רדיו נוספות המשדרות בשפה הערבית אני רואה בהוצאת המכרז צעד חשוב לקירוב ולשילוב של האוכלוסייה הערבית בכלל החברה הישראלית ולשיפור תדמיתה של ישראל בעולם הערבי שמסביבנו"

 

יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ: "המכרז שלא יצא לפועל קרוב לארבע שנים יוצא היום לדרך. כולי תקווה כי התחנות שתיבחרנה תאפשרנה למגוון ולקשת רחבה של דעות ותכנים להישמע בנושאים המעניינים את הציבור הערבי בישראל. אני רואה בהוצאת המכרז כחלק ממכלול של צעדים להחזרת האמון בתקשורת מצד האוכלוסייה הערבית בישראל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש