חדשות נדל”ן

מישורים הודיעה כי הכשרת הישוב תסיר את תביעתה כנגד החברה

נחתם הסכם פשרה בנוגע לסיום המחלוקות ביניהן, אשר במרכזו הסרת התביעה נגד מישורים וחלוקת מניות סקייליין השקעות כדיבידנד בעין למישורים ולהכשרת הישוב

מערכת ספונסר 12/06/2018 08:57

א+א-

 מישורים השקעות נדל"ן מודיעה היום כי נחתם הסכם פשרה בין החברה וקבוצת הכשרת הישוב בנוגע לסיום המחלוקות ביניהן, אשר במרכזה הסרת התביעה שכנגד מישורים (בכפוף לתנאים מתלים) וחלוקת מניות סקייליין השקעות כדיבידנד בעין למישורים ולהכשרת היישוב.

 

כזכור, בתחילת שנת 2017, קבוצת הכשרת הישוב הגישה לבית המשפט תביעה כנגד מישורים, סקייליין ישראל (המוחזקת במשותף על ידי החברות) ואחרים, בתביעה מועלות בין היתר טענות לקיפוח זכויות התובעות, הפרת חובות אמון וזהירות והפרת הסכמים מחייבים.

 

במסגרת הסכם הפשרה שנחתם בין החברות הגיעו למספר הבנות: סקייליין ישראל צפויה לחלק את החזקתה במניות סקייליין קנדה הציבורית כ"דיבידנד בעין", כך שמישורים והכשרת הישוב תחזקנה בצורה ישירה במניות הציבוריות והסחירות.חברת סקייליין ישראל תשלם למישורים כ-1.3 מיליון ש"ח בגין חובות עבר.סקייליין ישראל תחלק 15 מיליון ש"ח דיבידנד, כאשר מישורים צפויה לקבל 70% והכשרת הישוב - 30% (בהתאמה על פי חלקן היחסי) מהדיבידנד שיחולק.מישורים תשלם להכשרת הישוב כ-3 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ.

 

סקייליין ישראל הנה חברה פרטית המוחזקת על ידי מישורים בשיעור של 70.3% והיתרה מוחזקת על ידי הכשרת הישוב. סקייליין ישראל מחזיקה בכ-65.3% ממניות סקייליין השקעות אשר נסחרת בבורסת תל אביב. לאחר השלמת העסקה וחלוקת המניות כדיבידנד בעין, יחזיקו מישורים והכשרת היישוב ישירות בסקיילין השקעות הציבורית בשיעור של כ-50% וכ-20%, בהתאמה.

 

הצדדים פנו לרשות המיסים לקבל אישור מקדמי למהלך חלוקת המניות. ככל הנראה החלטת המיסוי תכלול הוראות בדבר הגבלת הצדדים למכור מניות של סקייליין קנדה למשך תקופה בת שנתיים ממועד החלוקה.

 

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל, מסר: "אנו שמחים לבשר על ההבנות שהושגו עם קבוצת הכשרת הישוב בדבר סיום המחלוקת שליוותה אותנו במהלך התקופה האחרונה. מישורים מתנהלת לאורך השנים בשקיפות מלאה עם קבוצת הכשרת היישוב, כמו עם כל שותפיה העסקיים, ותמשיך כך גם בעתיד. הסכם פשרה זה מוציא את החברות לדרך חדשה וחיובית אשר תתרום להצלחת הפעילות של סקייליין ותאפשר לה להתמקד בפעילות העסקית של נדל"ן מלונאות מניב והמשך ביצוע עסקאות מוצלחות אשר תשרת את בעלי מניות החברה."

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה