נתח שוק וצרכנות

ויזה דחופה לארה”ב – יש חיה כזו?

מתכננים ביקור לארה"ב? לא משנה מהי הסיבה בגינה אתם רוצים להגיע אליה - חשוב כי תפנו בהקדם לשגרירות האמריקאית על מנת לקבל את הוויזה הנכספת

מערכת ספונסר 31/05/2018 11:41

א+א-

הוצאת ויזה לארה"ב היא תהליך ממושך, אשר מצריך, בין היתר, גם ראיון פרונטלי בשגרירות עצמה ואיסוף מסמכים מסוימים, שיתמכו בבקשה. חשוב מאד שלא להמתין לרגע האחרון ולדאוג לטפל בעניין מוקדם ככל שניתן. יחד עם זאת, ישנם מצבים המצריכים קבלת ויזה לארה"ב בהקדם, ואינם מאפשרים המתנה ארוכה.

 

באילו מצבים ניתן להגיש בקשה לוויזה דחופה

ישנם, כאמור, מצבים ייחודיים המצדיקים קבלת ויזה דחופה, אשר קבלתה כרוכה בהליכים מהירים ופחות מחמירים. המצב השכיח ביותר הוא מצב חירום רפואי, הדורש קבלת מענה מתאים בארה"ב. יש, כמובן, להוכיח כי קיים יתרון לטיפול רפואי בארה"ב דווקא, וכי אכן מדובר במצוקה רפואית של ממש, הדורשת מענה מידי.

 

דוגמה נוספת למקרה בגינו ניתן להגיש בקשה לוויזה דחופה הוא מצב חירום רפואי של בן משפחה, המתגורר בארה"ב. בין אם אלו הורים, אחים, סבים או סבתות או כל קרוב משפחה אחר הסובל מבעיה רפואית מסוימת ומתגורר בארה"ב, בכל אחד ממצבים אלו ניתן לפנות ישירות לשגרירות על מנת לקבל ויזה מהירה. גם נסיבות משפחתיות מיוחדות, לרבות אירועים משמחים כמו חתונת בזק או ברית מילה, מצדיקות אף הן קבלת ויזה כזו. השתתפות בכנסים מקצועיים מצדיקה גם היא קבלת ויזה דחופה לארה"ב, וכן סיטואציות עסקיות מיוחדות, המצריכות נוכחות בארה"ב והגעה מידית אליה. לימודים גם הם חלק ממצבים מסוג כזה, בייחוד כשהאישור על הקבלה ללימודים התקבל "בדקה התשעים". עבודה בארה"ב, לרבות רילוקיישן, גם הם חלק מאותם מקרים בהם ניתן להגיש בקשה לקבלת ויזה דחופה, אשר ניתנת במסלול מהיר מיוחד.

 

כיצד מוצאים את הוויזה

על מנת להוציא ויזה דחופה, יש צורך במילוי טופס מקוון (טופס DS-160), אותו יש למלא בקפידה. לאחר מילוי הטופס, יש לשלם אגרה בסכום של 160 דולר ולאחר מכן ממשיכים לשלב הבא – קביעת תור לראיון בשגרירות ארה"ב. לאחר קביעת התור, יש להיכנס לחשבון המבקש ולבחור באפשרות של הקדמתו. את השלב הזה תוכלו לעשות גם באמצעות הטלפון. במקביל לפעולות אלו, יש לשלוח לכתובת המייל של השגרירות את כל המסמכים התומכים בבקשה לקבלת ויזה דחופה, המעידים כי מגיש הבקשה אכן נדרש להגיע לארה"ב בהקדם האפשרי.

 

דוגמא למקרה בהול, המצדיק קבלת ויזה לארה"ב במסלול המהיר

ש’, מועמד להשתלה משולבת הכוללת מספר איברים, קיבל בוקר בהיר טלפון כי נמצאו לו תורמים וכי ניתן לבצע את ההשתלה במרכז רפואי מומחה, הממוקם בארה"ב. ש’ מעולם לא ביקר בארה"ב קודם לכן, ובעקבות כך לא הייתה בבעלותו ויזה כנדרש. היה עליו להסדיר את קבלתה בהקדם האפשרי, לרבות קבלת הוויזות של בני משפחתו אשר ליוו אותו, וכן לטפל בעניינים פרוצדורליים נוספים במקביל. במקרה זה, היו צריכים הוא ובני המשפחה המלווים למלא את כל הטפסים הנדרשים כדי לקבל את הוויזה, לצרף את המסמכים הרפואיים התומכים בבקשה וליצור קשר טלפוני ישיר עם השגרירות כדי לקדם את הטיפול בוויזות הרצויות. ואכן, הפנייה התקבלה ובתוך ימים ספורים העניין טופל וש’ ובני המשפחה המלווים יצאו לדרכם לארה"ב.

 

כדאי לדעת

ישנם לא מעט מקרים אחרים, דומים מאד למקרה זה, בהם ישראלים שנאלצו להגיע בתוך ימים ספורים לארה"ב, פנו לשגרירות לצורך קבלת ויזה מהירה. לרוב, במקרים אלו השגרירות באה לקראת מגישי הבקשה, ועושה ככל שביכולתה על מנת לקדם את הטיפול בוויזה ולהעבירה במהירות לזקוקים לה. חשוב לדעת – איסוף המסמכים החשובים ומילוי הטפסים הנדרשים באופן מלא ומדויק יכול לקדם משמעותית את הטיפול ולחסוך זמן יקר. כי כל דקה חשובה!

 

במקרים מסוימים, ניתן להיעזר בחברות המתמחות בהגשת בקשה לוויזה, לרבות ויזה דחופה לארה"ב, דבר המסייע אף עוד יותר בקידומה ומאפשר למבקשים לקבל אותה במהרה. חברות אלו פונות הן עצמן לשגרירות, ודואגות לטפל בכל העניינים הרשמיים הנדרשים. הן מתווכות בין מבקשי הבקשה לשגרירות עצמה ופועלות במהירות האפשרית, תודות להיכרותן עם המערכות הרלוונטיות ועם כל הקריטריונים הנדרשים לצורך קבלת הוויזה במסלול המהיר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה