תל אביב תפתח בהמתנה לוול סטריט; שיכון ובינוי תרכז עניין

המסחר המקומי ננעל אתמול בירידות קלות; בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה שלילית, החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על פתיחה חיובית

מערכת ספונסר 29/05/2018 08:47

א+א-

המסחר בבורסת תל אביב צפוי להיפתח הבוקר ביציבות בהמתנה למתרחש בוול סטריט. אתמול לא התקיים מסחר בארה"ב בעקבות יום הזכרון. שיכון ובינוי צפויה לרכז עניין בהמשך לפרסום הדוחות הכספיים אתמול ולאחר שהודיעה כי תיבחן מכירת האחזקות העקיפות בחברת הבת שלה, SBI.

 

בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה שלילית בשעה זו והחוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מאותתים על מגמה חיובית בפתיחה. מניות הארביטראז’ חוזרות מניו יורק בפער ממוצע חיובי. בולטת לחיוב מניית אורמת טכנו עם פער חיובי של 2.77%, ובולטת לשלילה מניית פרטנר בפער שלילי של 2.05%.

 

יום המסחר השני לשבוע האחרון של חודש מאי ועונת הדוחות המקומית בבורסה בתל אביב, ננעל בירידות שערים קלות במדדים המובילים. בבריטניה לא התקיים אתמול מסחר לרגל חופשת האביב וכך גם בארה"ב בשל יום הזיכרון, כאמור. באירופה נרשמה מגמה שלילית בצל הטלטלה הפוליטית באיטליה, בהמשך לנעילה חיובית בבוקר ברוב בורסות המזרח הרחוק שחזרו לפעילות לאחר סוף השבוע. אצלנו, שורת חברות פרסמו תוצאות כספיות לקראת סיום עונת הדוחות לרבעון הראשון, בהן הבנק הבינלאומי, גזית גלוב, שיכון ובינוי, וחברות הביטוח מנורה מבטחים ומגדל ביטוח.

 

מנכ”ל משרד רה”מ הודיע אתמול על כוונתו לסיים את תפקידו. אלי גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת; נתניהו הודה לו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי.

 

 ישראל קנדה עברה להפסד רבעוני של 2.2 מיליון ש”ח. זאת, בהשוואה לרווח של כמעט 13 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד; ההכנסות ירדו ל-18.1 מיליון ש"ח בהשוואה לכ-30 מיליון ש"ח ב-2017.

 

 מיטרוניקס מדווחת על עלייה ברווח ובהכנסות ברבעון הראשון. הרווח הנקי עלה ליותר מ-50 מיליון ש"ח וההכנסות עלו ליותר מ-241 מיליון ש"ח; רווחי בעלי המניות הסתכם ב-48.8 מיליון ש"ח.

 

אורמת טכנולוגיות עדכנה כי הלבה ממשיכה לזרום לעבור תחנת הכח שלה בהוואי. הלבה כבר כיסתה שני פתחים גיאותרמיים, ועשויה להגיע פתחים נוספים; החברה דיווחה על האירוע לחברת הביטוח, המעניקה לה כיסוי של עד 100 מיליון דולר במקרים של נזקי טבע.

 

הנפט ירד בכמעט 2% במסחר האלקטרוני. כזכור, אתמול לא התקיים מסחר בארה"ב בעקבות יום הזכרון, אך הנפט המשיך את מגמת הירידה מהשבוע שעבר, במהלכו איבד הנפט כמעט 5% מערכו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה