חדשות שוק ההון category name

בורסת תל אביב מתנהלת בירידות בהובלת הביומד; פועלים מרכזת עניין

ת"א-35 יורד ב-0.37% ות"א-125 ב-0.22%. הראל פיננסים: מחירי הבתים ימשיכו לרדת. אקסלנס: הזינוק במחירי הנפט השפיע בעקיפין על ירידת מחירי הדירות

מערכת ספונסר 22/05/2018 12:39

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בירידות בשעה זו בהובלת מניות הביומד. המסחר מושפע בין היתר מתוואי הריביות העולה בשווקים הפיננסיים וכן משיחות הסחר בין ארה"ב לסין. מניית בנק הפועלים מרכזת עניין לאחר שאתמול נחשפה האשמה חמורה של מנכ"ל בורסת ת"א, איתי בן זאב, כי הבנק עומד מאחורי היוזמה לעצירת מכירת מניות הבורסה. מניית פלוריסטם גם היא מושכת את תשומת לב המשקיעים לאחר ש- Seaport Global חזרו על המלצת ”קנייה” למניה, וכן מניית פוקס שפרסמה א דוחותיה הכספיים. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125.

 

מניית לאומי מובילה את המחזורים בירידה ובעקבותיה נייס שעולה, פרוטרום, פועלים ודיסקונט שיורדות ומגדל ביטוח שעולה. מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:40 על כ-301 מיליון ₪.

 

מניית המלט מובילה היום את העליות בת"א-125, ואחריה לוינשטיין נכסים, אדגר, קנון, מג’יק ונטו אחזקות. מנגד, מניית אופקו הלת נמצאת היום בראש טבלת הירידות ובעקבותיה יורדות גם ביוטיים, בי קומיוניקיישנס, רמי לוי, אמות ופריגו. מחוץ לת"א-125, מניית אקס טי אל מרכזת את עניין המשקיעים.

 

הראל פיננסים חושבים שמחירי הבתים ימשיכו לרדת והריבית תישאר ללא שינוי בשבוע הבא. עפר קליין כתב בסקירתו: "כל עוד לא נראה אינפלציה משתוללת בארה"ב (דבר שאיננו צופים) מצב עולם זה יקשה על התשואות הארוכות בארה"ב להתנתק ולהמשיך לעלות בקצב מהיר".

 

אקסלנס סבורים כי הזינוק במחירי הנפט השפיע בעקיפין על ירידת מחירי הדירות. אמיר כהנוביץ: "אנו מתקרבים לחלון הזדמנויות עבור בנק ישראל להעלאת הריבית. עלייה מהירה ביצוא תעזור לבנק ישראל לוותר על השקל".

 

Seaport Global חזרו על המלצת ”קנייה” לפלוריסטם ומחיר יעד של 5 דולר. ורנון ברנרדינו: "תוצאות חיוביות יכולות לשמש כאינדיקציה מוקדמת לניסוי שלב III ב-CLI, שתוצאותיו צפויות להתפרסם ב-2020".

 

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן רוצה להטיל עיצום כספי של 243,000 ₪ על בזק. החברה הטעתה צרכנים כשפרסמה שירות הגנה נגד וירוסים ופריצות למחשב וטענה שמדובר ב"הגנה מושלמת", "כיפת הברזל של הבית", "השירות היחיד שמספק הגנה היקפית". עוד נודע, כי בזק דיווחה שרמ”י דורשת דמי היתר בסך 148 מיליון ש”ח בגין הנכס שלה בצומת מסובים.

 

קבוצת גאון מכרה את חלקה במצרפלס בתמורה כוללת של כ-45 מיליון שקל. החברה צפויה לרשום לאחר השלמת העסקה רווח של כ-5 מיליון שקל; טרם עסקת המימוש, חילקה מצרפלס דיבידנד בסך של כ-1.5 מיליון שקל.

 

אפקון מקבוצת שלמה רכשה את השליטה בשירות הוגן לפי שווי חברה של כ-16 מיליון שקל. היקף ההשקעה מסתכם בכ-9 מיליון שקל; שי ירון, מייסד ומנכ"ל שרות הוגן ימשיך להחזיק ב-45% משירות הוגן, וימשיך לכהן כמנכ"ל שלה.

 

הרווח הנקי של דור אלון ברבעון היה 75 מיליון ש”ח, גידול של כ-300% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה נטו (בניכוי היטלים ממשלתיים) גדלו ברבעון הראשון של 2018 בכ-4.2% לכדי 953 מיליון ש"ח לעומת 915 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי של פוקס ברבעון היה 15.7 מיליון ש”ח. זאת בהשוואה להפסד נקי של 17.9 מיליון ש"ח במקביל אשתקד. הכנסות הקבוצה ברבעון הראשון הסתכמו לכ-592 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה