חדשות שוק ההון category name

קבוצת גאון מוכרת את חלקה במצרפלס בתמורה כוללת של כ-45 מיליון שקל

החברה צפויה לרשום לאחר השלמת העסקה רווח של כ-5 מיליון שקל; טרם עסקת המימוש, חילקה מצרפלס דיבידנד בסך של כ-1.5 מיליון שקל

מערכת ספונסר 22/05/2018 09:11

א+א-

קבוצת גאון, בניהולו של גיא רגב, חתמה על הסכם מכר למימוש אחזקותיה (25.1%) בחברת מצרפלס, הפועלת בתחום מוצרי ההשקיה. על פי ההסכם, תמכור גאון את אחזקותיה לקיבוץ מצר, שהינו בעל המניות העיקרי בחברה, תמורת כ-43.5 מיליון שקל, והחברה צפויה לרשום לאחר השלמת העיסקה רווח של כ-5 מיליון שקל. הסכם המכר כולל בין היתר הוראות בדבר אי תחרות בתחומים מסוימים בהם מצרפלס פועלת.

 

יצוין, כי טרם עסקת המימוש, חילקה מצרפלס דיבידנד בסך של כ-1.5 מיליון שקל, כך שהתמורה הכוללת בגין תמורת המניות והדיבידנד מסתכמת בכ-45 מיליון שקל.

 

במידה ומצרפלס תבצע ב-3 השנים שלאחר השלמת העיסקה, הנפקת מניות בבורסה לפי שווי שעולה על 174 מיליון שקל, תקבל גאון תמורה נוספת שתיגזר מהשווי לפיו תבוצע ההנפקה.

 

חברת מצרפלס עוסקת בייצור ושיווק מערכות השקיה ופועלת בעיקר ממפעלה בקיבוץ מצר. מצרפלס מוכרת ומשווקת את מוצריה בישראל ובחו"ל.

 

קבוצת גאון, הנמצאת בשליטת ב. גאון אחזקות, ומרכזת את פעילותה בתחום התשתיות הזורמות, דיווחה לאחרונה על תוצאותיה הכספיות לסיכום שנת 2017. החברה סיימה את השנה עם צמיחה של כ-15% בהכנסות לכ-456.2 מיליון שקל, לעומת כ-397.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ועם עלייה ברווח הנקי לכ-220 מיליון שקל, שנבעה בעיקרה ממכירת המקרקעין עליה ממוקם מפעל הצנורות בצריפין.

 

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון: "בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה, החלטנו לממש את חלקנו בחברת מצרפלס, מדובר באחזקת מיעוט, שאינה מאפשרת לגאון למצות באופן אופטימלי את מלוא תהליכי הסינרגיה עם שאר חברות הקבוצה. תמורת העיסקה תהווה במלואה תזרים חיובי עבור קבוצת גאון ותביא לשיפור נוסף בנזילות החברה. בכוונתנו להמשיך לפעול לביצוע עיסקאות של רכישות ומיזוגים של חברות בתחום התשתיות הזורמות, אשר יאיצו את צמיחת החברה, וזאת לצד המשך קידום המהלך של העתקת מפעל לייצור צנורות הפלדה לתחומי המים והגז מצריפין לדרום הארץ. אני מבקש לנצל הזדמנות זו ולהודות לעמרי שוהם, יו"ר ההנהלה הכלכלית של קיבוץ מצר, על תרומתו להשלמת התהליך וניהול צוות המו"מ מצד הקיבוץ".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה