חדשות שוק ההון

נעילה חיובית בבורסת ת”א; מניות הבנקים זינקו, אופקו התרסקה

ת"א-35 עלה ב-0.78% ות"א-125 ב-0.77%; ירידה בפדיונות מהקרנות המסורתיות; האנליסטים ממליצים להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני; המלט זינקה בעקבות דוחות שיא

מערכת ספונסר 21/05/2018 17:28

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע בבורסת תל אביב לאחר הסופ"ש הארוך של חג השבועות ננעל במגמה חיובית, בדומה למגמה בשעה זו בניו יורק על רקע ההקלה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, ולמרות ממוצע פערי הארביטרז’ השלילי עמו חזרו המניות הדואליות הבוקר. בורסות אירופה נסחרות היום במגמה מעורבת.

 

מניות הבנקים המקומיות בלטו לחיוב. מניית אופקו התרסקה לאחר שחזרה מסוף השבוע בפער שלילי של יותר מ-18% בעקבות המלצה שלא להעניק שיפוי למבוטחים עבור הבדיקה לגילוי סרטן הערמונית - 4Kscore. טאואר חזרה הבוקר בפער שלילי של יותר מ-2% ומנגד מניית סודהסטרים בפער חיובי של יותר מחצי אחוז.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בכ-1.23 מיליארד שקלים, כאשר מניית לאומי מרכזת את המחזור הגדול ביותר בבורסה, ואחריה במחזורים ניכרים מניות נייס, טבע, פרוטרום, והבנקים פועלים ודיסקונט. ת"א-35 ות"א-125.

 

מניית ביוטיים קפצה והובילה היום את העליות במניות ת"א-125. אחריה בירוק: המלט שפרסמה דוחות שיא לרבעון הראשון, דנאל כא, דיסקונט, אבגול ועזריאלי קבוצה. מנגד, אופקו צללה כאמור ועמדה בראש רשימת הירידות בלחץ הארביטראז’ השלילי, ובעקבותיה נובה, מג’יק, בזק, רמי לוי ואל על.

 

"התנודתיות בשוק חזרה. רוב הבנקים המרכזיים יחזקו את המדיניות המונטארית השנה עם עליית האינפלציה. מלחמת סחר אינה סבירה, אך קרבות הסחר סבירים". כך אומר היום פול דונובן, Global Chief Economist ב- UBS Wealth Management, בסקירתו השבועית. לדברי דונובן, "תנודתיות בשוק עם מעט תנודתיות כלכלית משמעותה שהמשקיעים זקוקים לגישה חדשה. מה שעבד ב 2017 לא יכול לעבוד בשנת 2018. גיוון בהשקעות עשוי להרגיע את המשקיעים כנגד חלק מתנודתיות הסיכון".

 

מיטב דש ממליצים על חשיפה ברמה בינונית ומטה לאפיק המנייתי. אלכס זבז’ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות, ממליץ להגדיל חשיפה לאג"ח בדירוגים הגבוהים באפיק הקונצרני בישראל, אף על חשבון האג"ח המקבילות בחו"ל. גם בלאומי שוקי הון ממליצים להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני - בעיקר דרך קבוצות הדירוג הגבוהות. דודי רזניק ממליץ גם על הגדלת החשיפה לאג"ח בריבית משתנה ואג"ח צמוד דולר.

 

הקרנות המסורתיות פדו בשבוע החולף כ-175 מיליון ₪, ו-720 מיליון ₪ מאז תחילת החודש. כך עולה מסיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות, שמפרסמים מיטב דש. ברקע: עליות שערים בשוק המניות ומגמה שלילית באגרות החוב. קרנות אג"ח מדינה ממשיכות לשמור על גיוס חיובי גם השבוע, על אף שהן רושמות ירידה בקצב הגיוסים לכ-100 מיליון ₪. הקרנות המנייתיות (כולל הגמישות) מעלות משמעותית את קצב הגיוסים מהשבוע שעבר לסכום של כ-245 מיליון ₪ השבוע, אבל כולו התרכז בקרנות המחקות המתמחות בחו"ל. קרנות אג"ח חברות פודות בשבוע החולף סכום קטן של כ-10 מיליון ₪. קרנות אג"ח כללי עדיין פודות גם השבוע - כ-410 מיליון ₪.

 

בגזרת הדוחות, המלט סיכמה רבעון חזק עם שיא ברווח הנקי ובהכנסות: הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה עלה ברבעון הראשון ב-74% לכ-4.5 מיליון דולר, והמכירות הרבעוניות צמחו ב-36% ל-44.6 מיליון דולר. בחברה חווים תחילת התאוששות בתחום הנפט והגז עם עליית מחיר הנפט, שבאה לידי ביטוי בעלייה משמעותית במספר הפרוייקטים המתוכננים וגידול בהזמנות ברבעון שחלף.

 

הרווח לבעלי המניות של בראק אן.וי נחתך, ההכנסות עלו ב-9%: הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון הראשון ירד ל-11.7 מיליון אירו לעומת 22.6 מיליון במקביל אשתקד; ההכנסות מהשכרת נכסים עלו לכ-19.8 מיליון אירו.

 

קבוצת הראל השלימה עסקת אקוויטי נוספת בגרמניה, במסגרתה השקיעה סך של כ- 280 מיליון ש"ח בחברת גולדן קפיטל מקבוצת Vivion (חברות פרטיות בבעלות משפחת דיין), בתמורה להקצאת מניות בחברה בשיעור של כ- 15%. הכספים שהושקעו בחברה ישמשו לביצוע השקעות נוספות, פיתוח והשבחה של נכסים קיימים ורכישת נכסים חדשים. קבוצת Vivion פועלת תקופה ארוכה בגרמניה ועוסקת ברכישה החזקה, ניהול, השבחה ומימוש של נכסי נדל"ן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה