נתח שוק וצרכנות

סובלים מחום? כל הסיבות והטיפים שיעזרו לכם

לכל אחד מאתנו טמפרטורת גוף שונה ולא פלא שאתם סובלים מעומס חום. עם זאת, יש דרכים לפתור את הבעיה

מערכת ספונסר 21/05/2018 15:49

א+א-

מנגנון הוויסות הפנימי של טמפרטורת הגוף נקרא היפותלמוס. הוא נמצא במוח, משפיע על המערכת ההורמונלית ובין היתר שולט בבלוטת התריס שאחראית לחילוף החומרים. כתוצאה מכך, טמפרטורות נמוכות בחוץ גורמות לקולטנים על העור להעביר את המידע להיפותלמוס והוא בתורו מורה לבלוטת התריס להגביר את קצב חילוף החומרים וליצור יותר חום.

 

עם זאת, לאנשים שונים יש טמפרטורת גוף שונה שנקבעת על ידי מנגנון הוויסות. בנוסף, השלב בו הגוף נמצא במחזור היומי משפיע ובמהלך יממה טמפרטורת הגוף משתנה בצורה מחזורית ובאחוזים משמעותיים. כל המידע הזה מסביר באופן מדעי מדוע לאנשים מסוימים חם כאשר לאחרים קר – ולהיפך.

 

כך תתרגלו לחיות בארץ הקודש

למזלנו, יש פתרונות להתמודדות עם חום ומספר דרכים להתמודד עם האקלים הים תיכוני בישראל. ראשית, כדאי לעבור כבר עכשיו לבגדים נושמים ולבדוק היטב מאיזה חומרים מיוצרים הבדים. ניתן לבצע את הבדיקה באמצעות פרטים שמפורסמים על ידי היצרן ובעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע. במידה ולא בטוחים לגבי בגדים או הרגלים מסוימים, אפשר גם לערב את רופא המשפחה ולשמוע המלצות ספציפיות על פי הרקע הרפואי והבריאותי.

 

כמו כן, דרך לא פחות טובה להתמודד עם החום ולפחות לנטרל את תחושת המבוכה שמלווה להזעה היא להשתמש בדאודורנטים שלא מכילים אלכוהול ואלומיניום. יש הרבה פחות מוצרי טיפוח מן הסוג הזה מכפי שאתם חושבים, אך החיפוש אחריהם שווה את המאמץ. דאודורנט ללא אלכוהול ואלומיניום לא מגרה את העור והוא נחשב יעיל יותר גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

 

מי שמרגיש שכל הזמן חם לו מתרגל מהר מאוד להתקלח לעיתים קרובות. זו כמובן עשויה להיות בעיה במהלך ימי עבודה ולימודים, אז ניתן להסתפק ברחצה צוננת בשעות הבוקר והערב. הסוד הוא לסיים את המקלחת עם מים כמה שיותר קרים וכך להעניק לגוף כמה רגעים של אוורור ומנוחה.

 

איפה אתם יושבים כדי להתקרר?

לא צריך להכביר במילים כדי להבין את החשיבות של מזגנים בישראל, אך רובנו עדיין נוטים להקל ראש באפקטיביות שלהם. הטעות הנפוצה היא למשל להסתפק במאוורר גם בחודשים חמים כמו יולי ואוגוסט, או לוותר על המזגן במשרד בגלל פחד מהתקררות. האמת היא שמאוורר לא יכול להתמודד עם חום ולחות שמאפיינים את האקלים ברוב חלקי הארץ, ושאף מזגן לא יגרום לכם שפעת.

 

המיתוס לפיו ישיבה תחת המזגן עם שיער רטוב גורמת התקררות כבר הוכח מבחינה מדעית כלא נכון. אמנם לא מומלץ לעשות את זה כאשר מזיעים בשביל לא לסבול משרירים תפוסים, אך במקביל יש לזכור שמחלות מגיעות מווירוסים ולא מאוויר קר – למרות מה שסבתא אומרת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה