חדשות שוק ההון category name

מגמה חיובית בבורסת ת”א; אופקו מתרסקת וגם טאואר ואל על באדום

ת"א-35 ות"א-125 עולים בכ-0.85%; ירידה בפדיונות מהקרנות המסורתיות; האנליסטים ממליצים להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני בדירוגים גבוהים; דוחות שיא לחברת המלט

מערכת ספונסר 21/05/2018 13:05

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע בבורסת תל אביב לאחר הסופ"ש הארוך של חג השבועות מתנהל בשעות הצהריים במגמה חיובית, בדומה למגמה בשעה זו בחוזים העתידיים בניו יורק ולמרות ממוצע פערי הארביטרז’ השלילי עמו חזרו המניות הדואליות. מניית אופקו מתרסקת לאחר שחזרה מסוף השבוע בפער שלילי של יותר מ-18%. טאואר שבה בפער שלילי של יותר מ-2% ומנגד מניית סודהסטרים בפער חיובי של יותר מחצי אחוז.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:05 על כ-480 מיליון שקלים, כאשר מניית לאומי מרכזת את המחזור הגדול ביותר בבורסה, ואחריה במחזורים ניכרים מניות, נייס פרוטרום, טבע, פועלים, ודיסקונט בהמשך לפרסום הדוחות. ת"א-35 ות"א-125.

 

מניית ביוטיים קופצת ומובילה היום את העליות במניות ת"א-125. אחריה בירוק: המלט שפרסמה דוחות שיא לרבעון הראשון, מיטב דש, לייבפרסון, דנאל כא ואמות. מנגד, אופקו צוללת כאמור ועומדת בראש רשימת הירידות בלחץ הארביטראז’ השלילי, ובעקבותיה נובה, מג’יק, אל על, טאואר ורמי לוי.

 

"התנודתיות בשוק חזרה. רוב הבנקים המרכזיים יחזקו את המדיניות המונטארית השנה עם עליית האינפלציה. מלחמת סחר אינה סבירה, אך קרבות הסחר סבירים". כך אומר היום פול דונובן, Global Chief Economist ב- UBS Wealth Management, בסקירתו השבועית. לדברי דונובן, "תנודתיות בשוק עם מעט תנודתיות כלכלית משמעותה שהמשקיעים זקוקים לגישה חדשה. מה שעבד ב 2017 לא יכול לעבוד בשנת 2018. גיוון בהשקעות עשוי להרגיע את המשקיעים כנגד חלק מתנודתיות הסיכון".

 

 מיטב דש ממליצים על חשיפה ברמה בינונית ומטה לאפיק המנייתי. אלכס זבז’ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות, ממליץ להגדיל חשיפה לאג"ח בדירוגים הגבוהים באפיק הקונצרני בישראל, אף על חשבון האג"ח המקבילות בחו"ל. גם בלאומי שוקי הון ממליצים להגדיל חשיפה לאפיק הקונצרני בעיקר דרך קבוצות הדירוג הגבוהות. דודי רזניק ממליץ גם על הגדלת החשיפה לאג"ח בריבית משתנה ואג"ח צמוד דולר.

 

הקרנות המסורתיות פדו בשבוע החולף כ-175 מיליון ₪, ו-720 מיליון ₪ מאז תחילת החודש. כך עולה מסיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות, שמפרסמים מיטב דש. ברקע: עליות שערים בשוק המניות ומגמה שלילית באגרות החוב. קרנות אג"ח מדינה ממשיכות לשמור על גיוס חיובי גם השבוע, על אף שהן רושמות ירידה בקצב הגיוסים לכ-100 מיליון ₪. הקרנות המנייתיות (כולל הגמישות) מעלות משמעותית את קצב הגיוסים מהשבוע שעבר לסכום של כ-245 מיליון ₪ השבוע, אבל כולו התרכז בקרנות המחקות המתמחות בחו"ל. קרנות אג"ח חברות פודות בשבוע החולף סכום קטן של כ-10 מיליון ₪. קרנות אג"ח כללי עדיין פודות גם השבוע - כ-410 מיליון ₪.

 

בגזרת הדוחות, המלט סיכמה רבעון חזק עם שיא ברווח הנקי ובהכנסות: הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה עלה ברבעון הראשון ב-74% לכ-4.5 מיליון דולר, והמכירות הרבעוניות צמחו ב-36% ל-44.6 מיליון דולר. בחברה חווים תחילת התאוששות בתחום הנפט והגז עם עליית מחיר הנפט, שבאה לידי ביטוי בעלייה משמעותית במספר הפרוייקטים המתוכננים וגידול בהזמנות ברבעון שחלף.

 

הרווח לבעלי המניות של בראק אן.וי נחתך, ההכנסות עלו ב-9%: הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון הראשון ירד ל-11.7 מיליון אירו לעומת 22.6 מיליון במקביל אשתקד; ההכנסות מהשכרת נכסים עלו לכ-19.8 מיליון אירו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה