נתח שוק וצרכנות

מאגדה להכנסה

טרנסילבניה, שברומניה מוכרת כבירת הערפדים וממגנטת אליה תיירים רבים מידי שנה, אשר נוהרים להביט בטירתו של דרקולה, שהרי הוא ולאד המשפד - דרקולה צמא הדם

מערכת ספונסר 03/05/2018 17:10

א+א-

במחוז טרנסילבניה ממוקמת לה "טירתו של הערפד דרקולה" אשר גורמת למיליוני תיירים להגיע ולצפות בתפאורה המדהימה. דרקולה הוא דמות של רוזן בספר אותו כתב בראם סטוקר בשנת 1897, בו הוא מוצג הרוזן כערפד שמגיח בלילות, מפתה נשים צעירות, נושך את צווארן, מוצץ את דמן עד מוות זוכה בחיי נצח ומתגורר בטירה מסתעפת.

 

הטירה במחוז טרנסילבניה מכילה 57 חדרים בהם בין היתר: רהיטים, תמונות, כלי נשק ועוד אשר שייכים לכאורה לדרקולה ובמעברים הפתלתלים שבין כל חדר וחדר, משתררת אווירה מסתורית ומיוחדת, המאפיינת גם היא את דמותו של דרקולה, אז כיצד ניתן שלא לטעות ולחשוב כי מצודת בראון היא אכן טירתו של דרקולה. טיול ג’יפים ברומניה יוביל אתכם הישר אל הטירה המפורסמת ברומניה.

 

מצודת בראון – טירתו של דרקולה

רבים חושדים כי הטירה של דרקולה היא לא באמת דירתו, אלא זוהי אגדה אורבנית שנעה מדור לדור, אך מי שמבקש לדעת מדוע מצודת בראון נתפסה בידי ההמון כטירת דרקולה, יגלה כי בראשית דרכה נבנתה הטירה בשנת 1378 ע"י סוחרים גרמנים על מנת ליצור סדר במסחר שהתנהל בין וולאכיה לבין טרנסילבניה וכדי ליצור הגנה מפני פלישת העותמאנים. בשנת 1920 קבלה מריה את הטירה מתנה מהעם הרומני אותה הורישה לביתה הלנה שהורישה לבנה אנטון ומשנת 1956 הפכה הטירה למוזיאון.

 

בין השנים 1462-1456 ובשנים 1476 ו- 1448 נסיך ולאכיה בשם ולאד זכה לכינוי ולאד המשפד שהפך במהירות לכינוי דרקולה. את הכינוי המשפד העניקו לו בשל העובדה שהוציא להורג בין 40 ל- 100 אלף איש, בין היתר באמצעות מוט מחודד, עליו הניח אנשים עד שקרסו לתוכו מכובד משקלם. האכזריות אותה הפגין המשפד, היא שיצרה סביב דמותו סיפורים ואגדות ובין היתר אגדת הערפד בעקבותיה נכתבו ספרים, צולמו סרטים ורומניה נהנית מתיירות רבה מידי שנה.

 

למרות שהנסיך ולאד דהיינו המשפד דרקולה, לא התגורר בטירה, אלא שהה בה לזמן קצר בלבד טרם הוסגר להונגריה, נחשבת טירה זו כטירתו של דרקולה עד עצם היום הזה ואין זה משנה מה יגידו היסטוריונים, מדריכי טיולים ורומנים מקומיים, התיירים סבורים כי זוהי טירתו של דרקולה וכך יורכב מסלול טיולם ברומניה – עצירה בטירה המפורסמת בעולם.

 

כדי להגיע אל הטירה על המבקשים בכך לעבור במעברים הצרים, ביערות ובכפרים הציוריים כ- 30 ק"מ מבשוב ועל כן טיול ג’יפים ברומניה יכול להיות פתרון ממשי לביקור בטירה. הטירה המרשימה ממוקמת על צוק גבוה בסמוך לגבול שהיה בעבר בין ולאכיה וטרנסילבניה. הטירה בנויה מאבנים מסותתות ומטיח והמראה בהחלט יכול לבלבל ולגרום להמון התיירים לבסס את האמונה כי טירה זו הייתה טירתו של דרקולה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה