תואר במנהל עסקים - מה עושים עם זה?

תואר במנהל עסקים יכול להיות נקודת פתיחה מצוינת למגוון רחב של מסלולי קריירה. רוצים לדעת מה עושים עם הידע התאורטי ואיך הופכים אותו לכסף? הנה כמה הצעות

מערכת ספונסר 03/05/2018 16:55

א+א-

מנהל עסקים הוא נכון להיום אחד מתחומי הלימודים הנחשקים ביותר בקרב סטודנטים בארץ ובעולם. תואר ראשון במנהל עסקים יכול לפתוח הרבה דלתות והוא מסייע לקריירה בתחומים שונים. הנה למשל כמה קריירות שאפשר להתחיל כמעט מיד לאחר הלימודים:

 

1. משרה ניהולית במוסד ציבורי

מוסדות ציבוריים מעדיפים לגייס מנהלים מוכשרים וצעירים ולקדם אותם לתפקידי מפתח. התנאי הבסיסי בהגשת מועמדות לתפקיד כזה הוא תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר.

במידה ומדובר בתואר במנהל עסקים, המועמד מקבל יתרון שאותו הוא יכול לנצל במסגרת ראיון העבודה ובמהלך הצבת התנאים והדרישות. כל מה שצריך לעשות הוא להיות ערניים למשרות הפתוחות ולהגיש בזמן טופס מועמדות מנוסח ומנומק.

 

2. ניהול סניף או רשת חנויות

רבים בוחרים ללמוד תואר ראשון כדי להשאיר לעצמם אופציות להתפתחות אישית בקריירה. אחת האופציות הללו היא ניהול סניף של רשת חנויות, או הגשת מועמדות למשרה מבוקשת של ניהול הרשת כולה.

 

ברוב המקרים נדרש ניסיון ניהולי מסוים שאותו ניתן לצבור תוך כדי התואר הראשון ובמהלך ההכשרה. במידה ולבוגרי התואר הראשון יש ניסיון ניהולי, הם יכולים לקפוץ בדרגת השכר ולהשיג תנאים מעולים.

 

3. מסלול עתודה ניהולית בבנקים

הדרך להיות מנהל בנק מתחילה בתואר ראשון וכוללת שורה ארוכה של קורסים, הסמכות והכשרות. את רוב הלימודים מבצעים מנהלי הבנק המיועדים במסגרת מסלול שמותאם לצרכים של הבנק והסקטור הפיננסי.

לכם כבוגרי תואר ראשון אמור להיות יתרון על פני דורשי עבודה אחרים, כאשר ההנחה היא שלאורך מסלול העתודה גם תוכלו לצבור את הניסיון הניהולי הרלוונטי.

 

4. מנהלי קשרי לקוחות

ניהול קשרי לקוחות הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בחברות פרטיות וציבוריות. חברות הייטק למשל משקיעות הון תועפות בגיוס מנהלי קשרי לקוחות מוסמכים ומנוסים, כי הם יודעים שבסופו של דבר זה מה שאמור להשפיע על המכירות.

 

בוגרי ניהול עסקים יכולים להגיש מועמדות למשרות ניהול קשרי לקוחות ועם הזמן להוכיח את עצמם. מהתפקיד הזה הדרך למשרות בכירות מתקצרת משמעותית ורק צריך לשמור על יחסי אנוש טובים עם שאר העובדים.

 

5. פתיחת עסק

כמובן שאפשר לנצל את הידע התאורטי שנרכש במהלך התואר הראשון ולהפוך אותו לרווח כספי גם באמצעות פתיחת עסק. בסופו של דבר, אין תחליף לעצמאות של ניהול עסק וסטודנטים אחרי תואר במנהל עסקים מגלים זאת מהר מאוד.

 

התואר מספק להם כלים פרקטיים לניהול העסק ומלמד אותם כיצד להתנהל מול הרשויות, הלקוחות והספקים. זהו יתרון ייחודי של התואר במנהל עסקים ולכן הוא מאפיין הרבה יזמים שנמצאים בתחילת דרכם ובשלבים הראשונים של הקריירה הפרטית.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה