נתח שוק וצרכנות

ספוטיפיי בישראל - הגרסה החינמית מול פרימיום, מה כדאי?

שירות המוזיקה הפופולארי ספוטיפיי הגיע לאחרונה לישראל ויחד איתו ההתלבטות בין גרסה בחינם לבין מסלול בתשלום. מה ההבדל בין המסלולים, למי מתאים כל אחד ומה עדיף?

מערכת ספונסר 15/04/2018 10:50

א+א-

הזרמה (סטרימינג) ישירות מהאינטרנט היא כיום הדרך הנפוצה והמקובלת ביותר להאזין למוזיקה. מלבד אתרי מוזיקה ייעודיים שבהם ניתן לא רק לשמוע אלא גם לצפות בקליפים, יש אפשרות להירשם לשירותים מסוימים שבעזרתם ניתן להאזין לכל סוגי המוזיקה בכל רגע נתון כל עוד קיים חיבור יציב לאינטרנט. כמו כן, בחלק מהשירותים ניתן להוריד אלבומים שלמים למכשיר וכך להמשיך להאזין למוזיקה גם בלי חיבור לרשת.

 

אחד השירותים הפופולאריים בעולם נקרא ספוטיפיי ולאחרונה הוא הגיע לישראל. למרות שגם בעבר ניתן היה להירשם לשירות הזה מישראל אך באמצעים פיראטיים בלבד, הנחיתה הרשמית חשפה אותו למאות אלפי אנשים חדשים. עם זאת, השאלה איזה מסלול שירות להעדיף נותרה בעינה וכדאי לבחון אותה לעומק.

 

הגרסה החינמית: נגישה אך מעצבנת

הגרסה בחינם דורשת הרשמה בלבד. לאחר ההרשמה ניתן להאזין לכל סוגי המוזיקה, האלבומים והתחנות בלי לשלם. בתמורה, המשתמש נדרש להאזין לפרסומות. הפרסומות מופיעות בין השירים ולעיתים גם בעת מעבר בין אלבומים. כמו כן, בגרסה החינמית ניתן להאזין לשירים באיכות בסיסית בלבד ולא באיכות הגבוהה ביותר.

 

הגרסה בחינם נגישה למי שעוד לא התנסה בהאזנה למוזיקה דרך שירותי סטרימינג כמו ספוטיפיי ואחרים. אלו אנשים שקצת חוששים מהפלטפורמה ולכן הגרסה בחינם מאפשרת להם להתרגל לרעיון. מנגד, אין ספק שמדובר בגרסה קצת מעצבנת. אנשים שרגילים לשמוע מוזיקה מסביב לשעון באמצעות אוזניות בלוטוס או בכל דרך אחרת יתרגזו עליה במהירות, וסביר להניח שהם יעדיפו את הגרסה בתשלום.

 

הגרסה בתשלום: איכות גבוהה מול הוצאה כספית

הגרסה בתשלום היא מטבע הדברים איכותית ורחבה יותר. יש בה יותר אפשרויות, איכות השמע בה מקסימאלית ואין שום סוג של התחייבות מצד המשתמש. השאלה בהקשר הזה היא עד כמה ההוצאה הכספית קריטית, כי חובבי מוזיקה צעירים למשל לא תמיד יכולים להרשות לעצמם למסור כרטיס אשראי וחלקם מעדיפים מהסיבה הזו פרסומות.

 

על קצה המזלג חשוב להזכיר את הביקורות על ספוטיפיי בכל הנוגע לתשלום לאמנים. ספוטיפיי משלמת כמה סנטים בודדים לכל אמן על השמעת שיר, אז מי שרוצה לתמוך בתחום יצטרך לחפש חלופות בדמות רכישת אלבומים.

 

לסיכום, אם מעולם לא התנסיתם בהאזנה למוזיקה דרך שירותי סטרימינג, הגרסה בחינם של ספוטיפיי היא הפתרון עבורכם. מומלץ להירשם לגרסה הזו לכמה שבועות, לבדוק את היקף השימוש ולהחליט בהתאם האם ומתי לשלם. מנגד, מי שרגיל לשירותים מן הסוג הזה ורוצה לקבל אותם ברמה הגבוהה ביותר יכול לחסוך לעצמו זמן יקר ולשלם כבר עכשיו 19.90 שקל לחודש עבור הפרימיום.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה