שידורי המונדיאל – והפעם עם כאן

שידורי המונדיאל, שבקרוב ייצאו לדרך, יעלו השנה, ובפעם הראשונה, בתאגיד השידור "כאן" וללא עלות

מערכת ספונסר 26/03/2018 15:59

א+א-

שידורי המונדיאל, שאליהם מרותקים רבים, יעלו על מסך הטלוויזיה שלנו גם בערוצים נוספים המשדרים ללא עלות, הערוצים הפתוחים של עידן פלוס, והם, ללא ספק, יהיו מתנה מושלמת לחובבי הספורט, ובעיקר – לחובבי הכדורגל.

 

שידורים בחינם בערוצים הפתוחים

תאגיד השידור "כאן", שעלה לאוויר במאי 2017, הפך לאחד מערוצי הטלוויזיה הפופולאריים בשנה האחרונה, ולא בכדי. הערוץ, שפתוח לכל, מספק לצופיו מגוון רחב מאד של תכנים, כשכל זה – ללא עלות. שידורי התאגיד, העולים הן בערוץ 11 והן בערוץ 33, פתוחים לקהל הרחב והחל מה – 14 ביוני הקרוב יכללו גם את מיטב המשחקים של מונדיאל 2018.

 

המונדיאל, שייערך השנה בפעם ה-21, יתקיים ברוסיה (לראשונה בתולדותיו בחלק המזרחי של אירופה) וכל 32 נבחרותיו ישתתפו במשחקים, אשר יערכו באצטדיונים שונים ברחבי המדינה: בסנט פטרסבורג, במוסקבה, בסוצ’י המפורסמת ובערים נוספות. משחק הפתיחה יתקיים באצטדיון הגדול שבמוסקבה, שיארח גם את משחק חצי הגמר ואת הגמר הגדול ב-15, חודש לאחר מכן.

 

ערוץ "כאן" קיבל את זכויות השידור למונדיאל מתוקף היותו תאגיד שידור ציבורי. מטרתו העיקרית של תאגיד השידור הינה לאפשר לכל, ובמיוחד לחובבי הכדורגל, לצפות במשחקים השונים מבלי שיצטרכו לשלם על כך כסף. הזכויות עבור שידור 64 המשחקים נמכרו בסך של 6.3 מיליון יורו, שאת חלקו ישלם התאגיד עצמו. 17 מתוך כלל המשחקים שישודרו הוצעו על ידי התאגיד למכרז הערוצים הפתוחים, משמע: לערוץ 20, לשידורי קשת ולשידורי רשת. המחיר עבור המשחקים עולה ככל שמתקדמים בתחרות, כאשר העלות הגבוהה ביותר היא עבור שלב רבע הגמר, שהוצע בעלות היא 650,000 ₪.

 

שידורי המונדיאל יתקיימו בשעות 15:00, 18:00 ו-21:00, כאשר משחקים בודדים יתקיימו בשעה 13:00 ובשעה 16:00.שידורי המונדיאל שיועברו בשידור חי בערוץ 11 ייכללו גם את האופציה לצפייה באיכות 4K, ובמקביל גם באתר המונדיאל עצמו. מעבר לכך יעלה התאגיד בדיגיטל של "כאן" גם סדרת כתבות מקיפה ותוכן עדכני, הבוחן את המונדיאל מזוויות שונות ומעניינות. בנוסף, בפעם הראשונה בישראל, ישודרו משחקי המונדיאל בחינם גם בשפה הערבית, הן בערוץ 33 והן בערוץ הדיגיטלי של "כאן". לאורך כל התקופה יתקיימו פאנלים שונים באולפני התאגיד, שבהם ייקחו חלק שחקני עבר והווה, פרשנים מקצוענים ומוכרים וחובבי כדורגל, המבלים הנוהגים לבלות שעות רבות מול המסך.

 

ומה נראה על מסך הטלוויזיה?

החגיגה הגדולה, כאמור, תתחיל ב-14 ביוני ותסיים כחודש לאחר מכן, ב-15 ביולי. שלב הבתים ייערך בין ה-14 ביוני ל-29 ביוני, שלב שמינית הגמר ייערך בין ה-30 ביוני ל-3 ביולי, שלב רבע הגמר בין ה-6 ביולי ל-7 ביולי, שלב חצי הגמר בין ה-10 ביולי ל-11 ביולי, המשחק על המקום ה-3 יתקיים ב-14 ביולי ואילו הגמר הגדול ייערך ב-15 ביולי.

 

במונדיאל משתתפות 32 נבחרות מכל העולם. מאירופה: רוסיה המארחת, פורטוגל, גרמניה, צרפת, פולין, סרביה, ספרד, אנגליה, איסלנד, בלגיה, קרואטיה, שוויץ, דנמרק ושבדיה. מצפון אמריקה וממרכז אמריקה: פנמה, קוסטה ריקה ומקסיקו. מדרום אמריקה: ארגנטינה, ברזיל, קולומביה, אורוגוואי ופרו. מאסיה: אוסטרליה, יפן, דרום קוריאה, ערב הסעודית ואיראן ומאפריקה: מרוקו, מצרים, סנגל, ניגריה וטוניסיה. כל משחקי המונדיאל ייערכו, כאמור, ברחבי רוסיה, כאשר האצטדיון הגדול ביותר הוא זה שבמוסקבה – אצטדיון לוז’ניקי שבו 81,000 מקומות.

 

ומה באשר לפייבוריט? לפי סוכנויות ההימורים, הקבוצה, בעלת הסיכויים הגבוהים לזכות במונדיאל, היא גרמניה, כאשר אחריה הבאות בתור הן ברזיל וצרפת. ארגנטינה, ספרד, בלגיה, פורטוגל וגם אנגליה הן בעלות סיכויים לא רעים גם הן לזכות, כאשר ערב הסעודית, פנמה וטוניסיה הן בעלות הסיכוי הנמוך ביותר לקבל את הגביע. הנבחרות שלא נראה הפעם במשחקי המונדיאל הן איטליה, שלראשונה מזה 60 שנה, לא תשתתף במונדיאל, וגם ארצות הברית, גאנה, הולנד, צ’ילה - אלופת דרום אמריקה וקמרון - אלופת אפריקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה