חמת השלימה העסקה לרכישת השליטה בחזי בנק לפי שווי פעילות של 96 מיליון ש”ח

חמת שילמה למוכרים כ-74.7 מיליון שקל, הכוללים כ-30 מיליון ש"ח תמורת מניות המוכרת, וכ-19.5 מיליון ש"ח תמורת המחאת הזכויות בשטר הון שהעמידה המוכרת בעבר לחזי בנק

מערכת ספונסר 31/01/2018 10:03

א+א-

קבוצת חמת מדווחת היום, כי השלימה את העיסקה לרכישת השליטה ברשת חזי בנק, הנחשבת לאחת מחברות הקמעונאות היוקרתיות והמובילות בשוק מוצרי הקרמיקה ועיצוב הבית בישראל.

 

במסגרת העיסקה, רכשה חמת 80% ממניות חזי בנק מידי חברה בשליטת יחזקאל בנק ורעייתו לפי שווי פעילות של כ-96 מיליון שקל. חמת שילמה למוכרים כ-74.7 מיליון שקל, הכוללים כ- 30 מיליון ש"ח תמורת מניות המוכרת, כן כ-19.5 מיליון שקל תמורת המחאת הזכויות בשטר הון שהעמידה המוכרת בעבר לטובת חזי בנק וכן העמידה חמת לטובת החברה הנרכשת סכום של כ-25.2 מיליון שקל לקופת חזי בנק כנגד הנפקת שטרי הון, וזאת למימונה השוטף של החברה.

 

כמו כן, במסגרת ההסכם, קיבלה חמת אופציית רכש (Call) לקניית יתרת מניות חזי בנק, ולמוכרת ניתנה אופציית מכר (Put), הניתנות למימוש בתקופה של 60 יום מבחלוף 12 חודש ממועד השלמת העיסקה, ולאחר מכן אחת לשנה לאחר פרסום הדוחות הכספיים של השנה העוקבת. מחיר המימוש של האופציה ייקבע בהתאם לנוסחאות שסוכמו בין הצדדים, והמתייחסות לנתונים שונים, לרבות ה-EBITDA של החברה. עוד סוכם בין הצדדים, כי יחזקאל בנק ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה. חמת מימנה את העיסקה באמצעות ניצול חלק ממסגרות האשראי העומדות לרשותה בבנקים ישראלים.

 

חזי בנק הינה חברה פרטית, הפועלת בישראל בתחום יבוא, שיווק, מכירה והפצה של חיפויים, ריצופים, שיש, ריהוט עיצוב ואבזור כלל אזורי הבית, ומעסיקה כ-130 עובדים.

 

מנתונים שצירפה חמת עולה, כי על פי כללי החשבונאות הישראלים (Israeli GAAP), חזי בנק סיימה את שנת 2016 עם הכנסות בסך של כ-140.8 מיליון שקל ועם רווח נקי בסך של כ-11.8 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2017 רשמה חזי בנק הכנסות בסך של כ-110.6 מיליון שקל ורווח נקי של כ-14.8 מיליון שקל. כמו כן, הרווח התפעולי לפני פחת והפחתות (EBITDA) המתואם בהתחשב בחברה כלולה המוחזקת בשיעור 50% על ידי החברה הנרכשת, הסתכם לשנים 2016 ו-2015 לסך של כ-19.4 מיליון שקל וכ- 16.8 מיליון שקל, בהתאמה. סך הנכסים וההתחייבויות במאזן המאוחד ליום 31 בדצמבר 2016 הינם כ- 171.7 מיליון שקל וכ- 86.5 מיליון שקל, בהתאמה.

 

את העיסקה ליוו מטעם חמת עוה"ד יפית שניצר, יואב שניצר ואורי גוטליב, ממשרד שניצר, גוטליב, סאמט ושות’. מטעם חזי בנק ליוו את העיסקה עוה"ד איה יופה ויובל אדן ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות’.

 

העיסקה לרכישת חזי בנק הינה השקעה נוספת שמבצעת חמת בשנה האחרונה. בחודש מאי 2017 השלימה חמת את רכישת חברת האוזר (Houzer) האמריקנית, שהינה בעלת הזכיון והקניין הרוחני במותג "האוזר", ופועלת בארה"ב בתחום היבוא, השיווק וההפצה של מוצרים סניטריים לעיצוב הבית, בעיקר כיורים למטבחים ולאמבטיות בארה"ב. תמורת הרכישה הסתכמה בכ-2.8 מיליון דולר, וכן חמת מימשה אופציה לרכישת הקרקע עליה ממוקם אתר החברה תמורת כ-4 מיליון דולר נוספים.

 

בנוסף, חמת נמצאת בשלבי הקמה מתקדמים של מפעל לייצור כלים סניטריים בטורקיה. החברה ומעריכה כי הקמתו תסתיים במחצית הראשונה של שנת 2018. חמת סיימה את תשעת החודשים הראשונים של עם 2017 עם עלייה בהכנסותיה לכ-240 מיליון שקל ועם רווח נקי בסך של כ-25.3 מיליון שקל.

 

רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת: "אנו שמחים על השלמת העיסקה לרכישת חזי בנק, המהווה קפיצת מדרגה משמעותית עבור קבוצת חמת. חזי בנק מהווה את חוד החנית בתחום עיצוב הבית במדינת ישראל ותחזק את מערכת היחסים של הקבוצה עם הלקוח הסופי וקהילות האדריכלים והמעצבים, שהינם נדבך משמעותי בהעמקת הגישה של חמת לקהל לקוחותיה הפוטנציאלי. במקביל, אנו ממשיכים בפיתוח פעילות ההפצה בארה"ב ובהקמת המפעל בטורקיה, וסבורים כי מכלול צעדים אסטרטגייים אלה יבטיח את המשך צמיחתה של קבוצת חמת בישראל ובחו"ל במהלך השנים הבאות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה