חדשות שוק ההון

הומצאו לאמיליה קוסמטיקס בקשה לאישור תובענה כייצוגית וכתב תביעה נגדה ונגד טבע

ע"פ התביעה, החברות ייצרו ושיווקו משחת החתלה המכילה Propylparaben, חומר אשר הוגבל לשימוש בשנת 2017 ע"י משרד הבריאות

מערכת ספונסר 30/01/2018 09:17

א+א-

בהמשך לדוח מיידי של אמיליה פיתוח מיום 11 בינואר, 2018 בדבר תובענה ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית כנגד אמיליה קוסמטיקס בע"מ, חברה בת בבעלות מלאה (100%) של החברה, החברה מודיעה כי ביום 28 בינואר, 2018 הומצאו לקוסמטיקס בקשה לאישור תובענה כתובענה ייצוגית וכתב תביעה כנגד טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ וקוסמטיקס.

 

עניינה של התביעה הינו בטענה כי טבע וקוסמטיקס ייצרו ושיווקו משחת החתלה המשווקת תחת השם "עדינול מועשר", המכילה חומר בשם Propylparaben שהוגבל לשימוש בשנת 2017 ע"י משרד הבריאות וכן שלא בהתאם לתנאי הרשיון שהוציא משרד הבריאות ביחס ליצור המוצר, וכפועל יוצא בוצע לגביו, לפי דרישת משרד הבריאות, הליך של "ריקול".

 

על פי הנטען, עילות התביעה העיקריות הן הטעיה לפי דיני הגנת הצרכן, עשיית עושר ולא במשפט, רשלנות והפרת חובה חקוקה, הפרת חוק זכויות החולה, הפרת חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, פגיעה באוטונומיה של הצרכן. הקבוצה אותה מבקש התובע לייצג בבקשה הינה, למיטב הבנת קוסמטיקס, כל אדם שרכש את המוצר מטבע בשנת 2017 .

 

הסעד העיקרי הנתבע בתביעה ובבקשה הוא פיצוי בסך 15,000 ש"ח לכל אחד מחברי הקבוצה כאשר להערכת התובע מונה הקבוצה מספר מינימאלי של 10,00 חברים (סה"כ 150 מיליון ש"ח). קוסמטיקס לומדת את התביעה ואת הבקשה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה