נתח שוק וצרכנות

טיפים שיעזרו לכם כשאתם שוכרים רכב בחו”ל

ישנם יתרונות רבים לכך שגם בחו"ל יש רכב לשימושנו - ניתן לקבל את הרכב בשדה התעופה מיד עם הנחיתה, להעמיס עליו את התיקים והמזוודות ולצאת לדרך, אך ממה יש להיזהר?

מערכת ספונסר 22/01/2018 13:13

א+א-

רבים מן היוצאים לחו"ל בוחרים להשכיר רכב בכדי להתנייע באופן עצמאי.
ישנם יתרונות רבים לכך שגם בחו"ל יש רכב לשימושנו - ניתן לקבל את הרכב בשדה התעופה מיד עם הנחיתה, להעמיס עליו את התיקים והמזוודות ולצאת לדרך. אמנם, צריך להתמודד עם נהיגה בארץ זרה ולנווט בעצמנו, אולם מסתבר שלרוב, מי שמסתדר בכבישי הארץ נהנה לנהוג גם בחו"ל. נוסף על כך, ברוב הרכבים מותקנת מערכת ניווט, וגם אם לא - תמיד יש Google Maps  ו/או Waze.

 

אם גם אתם מתכננים לשכור רכב בחופשה הבאה שלכם בחו"ל, הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת באופן המוצלח ביותר:

 

הזמינו מבעוד מועד
כדי להבטיח לעצמכם רכב מתאים במועד בו תזדקקו לו, השתדלו לבצע את ההזמנה מוקדם ככל האפשר. כך יהיה לכם זמן להשוות מחירים, למצוא את הדיל הטוב ביותר, לבחור דגם אשר עונה באופן מיטבי על צרכיכם ולהיות רגועים שרכב כזה (או רכב מדגם הנחשב זהה לו) ימתין לכם עם הגעתכם.

 

וודאו שיש לכם את כל המסמכים הדרושים
על מנת לבצע השכרת רכב בחו"ל ולנהוג בו חייבים להחזיק ברישיון נהיגה תקף. דהיינו, כזה שמועד פקיעתו אינו בחצי השנה הקרובה, והוא מסוג המוכר במדינה בה שוכרים את הרכב. על רישיונות נהיגה ישראליים יש כיתוב גם באנגלית, ומשרד התחבורה פועל כדי להרחיב ככל הניתן את רשימת המדינות בהן רישיון ישראלי תקף. חשוב מאוד לברר אם במדינה אליה אתם יוצאים מכבדים רישיונות נהיגה ישראליים. אם מסתבר שלא, ובכל מקרה של ספק, יש להוציא מראש רישיון נהיגה בינלאומי (דרך זכיינים של משרד התחבורה). מלבד רישיון נהיגה, תזדקקו גם לכרטיס אשראי ולעיתים גם לקוד הסודי שלו (אותו "Pin Code" המשמש כדי למשוך כסף בכספומט).

 

העדיפו חברה בינלאומית ידועה
כשאנו נוסעים לחו"ל, חשוב שניתקל בכמה שפחות תקלות בלתי צפויות. אם נתפתה לשכור רכב מחברה קיקיונית (כזו שזה אך קמה ואין לדעת כמה זמן תמשיך להתקיים), אנו עלולים לגלות עם הגעתנו כי אין רכב מתאים שהחברה יכולה להעמיד לרשותנו. במקרים חמורים עוד יותר, ניוותר אל מול שוקת שבורה ונאלץ לכתת רגלינו בשדה התעופה בין ביתני חברות ההשכרה כדי להשיג לעצמנו רכב, על כל אי הנעימות וההוצאות הנוספות הכרוכות בכך. ולכן, מומלץ לשכור רכב בחו"ל מחברה ידועה, ותיקה ומבוססת - בדרך כלל תהיה זו חברה בינלאומית אשר פועלת במדינות רבות.

 

אל תוותרו על כיסוי ביטוחי מקיף
נסיעה לחו"ל כרוכה בעלות בלתי מבוטלת. ולכן, אין פלא שאנו מנסים להתנהל ביעילות על מנת שנוכל להפיק את המרב מן התקציב העומד לרשותנו. ככל שהדבר נוגע לכיסוי ביטוחי עבור הרכב השכור, מומלץ לוודא כי אנו רוכשים כזה שבכוחו לספק מענה הולם לכל צרה העלולה לפקוד אותנו. זכרו כי גם הנהג הזהיר ביותר עלול להיות מעורב בתאונת דרכים שלא באשמתו, הרכב השכור עלול להיפרץ, להיגנב, תקלה טכנית עלולה להתפתח גם ברכב מודרני ומטופל כהלכה וכד’. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה