קרדיט: דורון מיטרני

פאהן קנה מרחיבה את שירותי הביקורת הפנימית לחברות אמריקניות שמגייסות כספים בישראל

פאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, חברה בת של פירמת פאהן קנה, מרחיבה משמעותית את השירותים, בדגש על חברות המנפיקות אגרות חוב בבורסה בתל אביב

מערכת ספונסר 17/12/2017 12:12

א+א-

פאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, חברה בת של פירמת פאהן קנה, מרחיבה באופן משמעותי את השירותים שהיא מספקת בתחום הביקורת הפנימית עבור חברות אמריקאיות המגייסות כספים בישראל, בדגש על חברות המנפיקות אגרות חוב בבורסה בתל אביב. בין היתר, מספקת פאהן קנה ניהול בקרה שירותי ביקורת פנימית לחברות האמריקאיות Real Estate MDG, Namoco Realty, GFI Capital Resources Group, Leser Group, Properties Waterstone ו-Strawberry Fields, שהנפיקו סדרות אג"ח בבורסה בתל אביב.

 

רו"ח דורון כהן, שותף בפאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, מסר: "בארבע השנים האחרונות הצטרפו לפחות 23 חברות נדל"ן אמריקניות לבורסה בתל אביב ובחרו להנפיק בישראל 38 סדרות אג"ח עם שווי שוק כולל של יותר מ-17 מיליארד שקלים. כתוצאה מכך, הבורסה אף השיקה בקיץ האחרון את המדד החדש Tel-Bond Global, שכולל 25 סדרות אג"ח. העובדה שאותן חברות אמריקניות מציעות אג"ח בישראל מחילה עליהן רגולציה וכללי ממשל תאגידי מורכבים, אשר הן לא נדרשו ליישם בהיותן חברות פרטיות. המעבר לעבודה תחת כללים אלו והעמידה בכל הכללים והתקנות אינם ברורים מאליהם. כדי לעמוד ברגולציה זו חברות אלה נדרשות להטמיע ממשל תאגידי התפור למידותיהן – כזה המאזן בין החובות הרגולטוריות והממשל התאגידי מחד לבין היותן של אותן חברות פרטיות ולעיתים קרובות גם חברות משפחתיות מאידך.

 

"מבנה החברות המיוחד, ריכוזיות הניהול, הקושי ביצירת הפרדת תפקידים וההיקף הגדול של עסקאות עם בעלי עניין, יוצרים מורכבות בבניית מערך בקרה אפקטיבי ומגבירים את החשיפה של נושאי המשרה והדירקטורים. יחד עם זאת, מנסיוננו, ניתן לאזן בין רצון החברות להמשיך לבצע פעילות עסקית ביעילות לבין הכללים המחויבים, וזאת באמצעות בניית מנגנוני בקרה מותאמים (Tailor Made) אשר לוקחים בחשבון את אופי הפעילות והמבנה המיוחד של חברות אלו".

 

רו"ח כהן סיכם: "גל ההנפקות בישראל דחף חברות אמריקניות להצטרף למעגל לקוחותינו בתחום זה וליצור תנופת גידול בשירותי הביקורת הפנימית שאנו מספקים. אנו ערוכים לספק שירותי ביקורת פנימית לחברות נוספות מחו"ל וצופים הצטרפות של לקוחות נוספים ממגזר זה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה