משפצים את הדירה וקונים בחו”ל: עלייה של 16% בגובה עסקה ממוצעת ביולי לעומת אשתקד

נתונים שמפרסמת חברת ’ERN סליקת תשלומים’, המנתחים את היקפי הצריכה של הישראלים בחודשי הקיץ, מצביעים על זינוק של כ-33% בגובה העסקה הממוצע בענף חומרי בניין וקרמיקה

מערכת ספונסר 22/08/2017 09:48

א+א-

ניתוח ענפי של היקפי הצריכה מראה על עלייה מרשימה של כ-33.10% בגובה העסקה הממוצע בענף חומרי הבניין והקרמיקה בחודשי הקיץ, לצד עליות מתונות בענף הריהוט (3.73%) ירידות מתונות בגובה העסקה הממוצעת נרשמו בתחומי הביגוד וההנעלה (1.92%-) ומוצרי החשמל (6.87%-). כך עולה מנתונים שמפרסמת היום חברת ’ERN סליקת תשלומים’ המנתחים את היקפי הצריכה של הישראלים בחודשי הקיץ.

 

"הנתונים מעידים על התנהגות הצרכן הישראלי בחודשי יולי", מסביר שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים. לדבריו, "העלייה בענף חומרי הבניין וקרמיקה מצביעה על הנטייה הישראלית לשפץ את הבית בחודשים אלה". כמו כן נרשמה עלייה בתחום הריהוט שהוא חלק בלתי נפרד משיפוץ הבית. לצד זה, העובדה שבענף הביגוד וההנעלה נרשמה ירידה, מצביעה על כך שמדובר בחודש יולי וישראלים רבים מבלים בחו"ל ונוטים לרכז שם את הקניות שלהם בתחומים אלו.

 

השהייה של ישראלים רבים בחודש זה בחו"ל השפיעה גם על ענף הסופרמרקטים בו אמנם נרשמה עלייה בגובה העסקה הממוצעת אך ניתן לראות ירידה בכמות (-6.82%) ובסכום העסקאות (-4.80%) לעומת אותה תקופה אשתקד.

 

מנתוני הדו"ח עולה עוד כי נרשמה ירידה של קרוב ל6% בכמות העסקאות, לצד עלייה של 8.4% בסכום העסקאות ועלייה של קרוב ל-16% בגובה העסקה הממוצעת בחודש יולי השנה לעומת אותה תקופה אשתקד. "הנתונים מחדדים את המגמה לפיה הצרכנים הישראלים בוחרים יותר ויותר לרכז את הקניות שלהם לעסקאות גדולות ובסכומים משמעותיים יותר. ככל שהעסקה גדולה יותר כך הם מעוניינים להשתמש בצ’קים המהווים אשראי נוסף למשקי הבית מעבר למסגרת שיש להם בבנקים ובחברות כרטיסי האשראי", מוסיף פרמינגר.

 

הדו"ח מדגים גם את יוקר המחייה שהולך ומטפס בישראל: הנתונים מעלים כי גובה הצ’ק הממוצע עלה ב-8% בחודש יולי בשנה זו לעומת יולי 2016, וב- 3% לעומת החודש הקודם, הדבר מצביע על כך שהציבור מבצע עסקאות גבוהות יותר ועל עלייה במחירי המוצרים.

 

מפילוח הנתונים לפי מגזר עולה כי בחודש יולי השנה נצפו ירידות חדות באוכלוסייה הערבית והדתית לעומת יתר האוכלוסייה בה כן יש עליות בסכום העסקה ובגובה העסקה הממוצעת (בהשוואה לתקופה דומה אשתקד).

 

ירידות ברכישות בקרב המגזר הדתי נתמכות בכך שתקופת בין המצרים שבין צום שבעה בתמוז לצום תעשה באב נפרשה על פני שלושה שבועות במהלך חודש יולי. תקופה זו מאופיינת במיעוט של מסחר ושמחות, לעומת חודש יולי שנה שעברה בו היה רק שבוע אחד השייך לתקופת בין המצרים.

 

במגזר הערבי מורגשת ירידה הן בכמות העסקאות והן בסכום העסקאות בעיקר בסופרמרקט מכיוון שבתקופה מקבילה אשתקד היה סופו של חודש הרמדאן ותחילתו של חג ה עיד אל-פיטר המאופיין בחגיגות וסעודות גדולות. השנה חודש הרמדאן לעומת זאת חל רובו בחודש יוני.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה