המשבר באמיליה קוסמטיקס: מאות עובדים הפגינו במחאה על פיטוריהם

זאת כחלק מהמאבק נגד ההנהלה שסגרה את שערי המפעל, המייצר מוצרי טואלטיקה ובישום, ומאיימת לפטר את 300 העובדים; מו"מ לילי לא הניב תוצאות

מערכת ספונסר 02/08/2017 11:49

א+א-

מאות מעובדי מפעל אמיליה קוסמטיקס שבירוחם ולצדם חברי ועדים ותושבים מהאזור, הפגינו הבוקר (ד’) בצומת ירוחם כחלק מהמאבק נגד הנהלת המפעל שסגרה את שעריו ומאיימת למעשה לפטר את 300 העובדים. מו"מ שנערך אל תוך הלילה בהובלת יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי ארמונד לנקרי, עם הנהלת מפעל אמיליה קוסמטיקס - לא הניב תוצאות.

 

צעדי המחאה של העובדים יימשכו ויוחרפו עד אשר הנהלת אמיליה קוסמטיקס תואיל לשוב לשולחן הדיונים ולקדם באופן ענייני את המו"מ להסכם קיבוצי חדש לעובדי המפעל, אשר יאפשר את המשך הפעלתו.

 

מפעל אמיליה קוסמטיקס מייצר מוצרי טואלטיקה ובישום הנמכרים ברשתות השיווק השונות. הוא ממוקם במועצה המקומית ירוחם, והינו חלק מקבוצת אמיליה פיתוח הנמצאת בשליטתו של איש העסקים עודד פלר. במפעל מועסקים כאמור כ-300 עובדים תושבי האזור (כ-85% מהם נשים) והוא מהווה את אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה. למרות שבעבר נקלעה החברה לקשיים וביקשה לבצע גל פיטורים, כיום החברה הינה רווחית ועל פי דיווחים לבורסה, ברבעון הראשון של השנה הרווח הנקי שלה זינק ב-370%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה