חדוה בר<br>קרדיט: פלאש90, יונתן זינדל
חדוה בר קרדיט: פלאש90, יונתן זינדל

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, ערכה ביום חמישי ביקור בסניפי הבנקים בכפר קאסם- במרכנתיל דיסקונט, בלאומי ובפועלים. הביקורים הם במסגרת סיורי הסניפים שעורכת המפקחת באופן קבוע ברחבי הארץ. לסיור הצטרף גם ח"כ עיסאוי פריג’ (מרצ).

 

המפקחת וח"כ פריג’ שוחחו עם מנהלי ועובדי הבנקים וגם עם מספר לקוחות והתרשמו לטובה מפעילות הסניפים. המערכת הבנקאית מרחיבה מאוד את הפעילות בשנים האחרונות בקרב הציבור הערבי. הדבר מתבטא בגידול משמעותי במספר הסניפים בישובים הערביים, שאף מתחדד על רקע הקיטון המתמשך בשאר הסניפים במערכת הבנקאית. לצד הגידול בסניפים ניכר גידול באשראי למשקי בית ולעסקים קטנים, וגידול בשירותים הבנקאיים הנוספים.

 

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "בשנים האחרונות הגדילו בנקים רבים הגדילו בצורה משמעותית את מספר הסניפים שפתחו בישובי המגזר הערבי, על רקע צמיחת המגזר ופעילותו. הגדלת מספר הסניפים בולטת על רקע צמצום מספר סניפי הבנקים בערים הגדולות. המיקוד של הבנקים במגזר הערבי פועל להגברת התחרות שממנה נהנים לקוחות פרטיים ועסקים במגזר".

 

ח"כ עיסאוי פריג’ (מרצ): "אין עוררין על כך שבשנים האחרונות, גדלה זמינותם של השירותים הבנקאיים בחברה הערבית. אם פעם התרגלנו לנסוע לערים השכנות כדי להגיע לסניף הבנק,היום סניפי הבנקים הגיעו לכפר קאסם וליישובים ערביים רבים ויש לברך על כך. על הרשויות לוודא שנשמר הביטחון האישי של הבנקאים והלקוחות באותם סניפים. בנוסף, יש להפעיל יתר פיקוח ביחס למתן אשראי מוגזם, דבר העשוי להביא אנשים למצב בו הם אינם עומדים בנטל התשלומים. ולהקפיד על מניעת אפליה בשיעורי הריבית בין המגזר היהודי לערבי.

 

נושא נוסף שטוב יהיה באם הבנקים ימשיכו לקדמו, הוא התרומה לקהילה. קידום חינוך פיננסי לבני הנוער, מעורבות בקהילה ובקידומה, הם תנאי בסיסי לחיזוק הקשר של הבנקים עם הקהילות בהן הם פועלים. הבנקים תורמים רבות לקהילה, אולם חשוב שחלק משמעותי מהתרומות ומהמעורבות הקהילתית יגיע ישירות לחברה הערבית".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש