אבי ניסנקורן, יור ההסתדרות קרדיט: פלאש90, יונתן סינדל

נחתם הסכם קיבוצי ראשון בחברת דן באר שבע

ההסכם יסדיר לראשונה את תנאי העסקתם של כ-300 עובדים, וכולל קביעת השכר השעתי לנהגים על 39 שקל לשעה, הגדלת ההפרשות לפנסיה, ועוד

מערכת ספונסר 05/07/2017 12:12

א+א-

יום אחד בלבד לאחר שנחתם הסכם קיבוצי ראשון בדן בצפון המפעילה את קווי המטרונית בחיפה, חתמו היום (ד’) יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל דן באר שבע יורי בורנשטיין, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב מאיר בביוף ויו"ר ועד עובדי דן באר שבע עמרם אביסדריס על הסכם קיבוצי ראשון המסדיר את תנאי העסקתם של כ-300 עובדי דן באר שבע.

 

במעמד החתימה על ההסכם השתתף גם מזכיר האיגוד המקצועי במרחב הנגב עוזי שדה אשר ליווה את ועד העובדים מהקמתו ומילא תפקיד מוביל בגיבוש ההסכם, וכן ממונה חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא.

 

בנוסף לכך במעמד החתימה לקחו חלק גם יו"ר דירקטוריון דן שמואל רפאלי, מנכ"ל דן עופר זילביגר, סמנכ"ל משאבי אנוש בדן יענקלה פרידמן, מנהל תחום משאבי אנוש אלי חזקיהו ומנהלת משאבי אנוש בדן באר שבע עדי עסיס. כמו כן נכחו חברי הוועד בחברה יונס אבו ג’אמע, עזאת פריג’ת וציון בן שיטרית.

 

דן באר שבע הינה חברה בת של קבוצת דן, המפעילה החל משנה שעברה בזיכיון משרד התחבורה את קווי האוטובוס בבאר שבע וסביבתה. תוקפו של ההסכם החדש שיחול על עובדיה החברה הוא למשך ארבע שנים, והוא מעניק לעובדים ביטחון תעסוקתי ומסדיר קבלת מעמד של קביעות בתום שבעה חודשי העסקה. בנוסף, הוסכם כי בעת איוש של משרות פנויות או חדשות בחברה, תיתן ההנהלה עדיפות לעובדים קיימים.

 

עוד נקבע בהסכם כי השכר השעתי לנהגים יעמוד על 39 שקל לשעה, וזאת בהתאם לשכר שנקבע בחברות תחבורה אחרות בהן נחתמו הסכמים קיבוציים מול ההסתדרות, כדוגמת דן, דן בצפון, אגד, אגד היסעים, תחבורה ברמה ומטרודן. בנוסף לכך, כל נהג יקבל מעתה הוצאות אש"ל בסך 15 שקל ליום, והשתתפות בהוצאות טלפון נייד בגובה דומה.

 

כחלק מההסכם יהיו זכאים העובדים להשלמת שכר במקרים בהם לא שובצו לעבודה בהיקף של משרה מלאה, ונהגים ששובצו למשמרות מפוצלות יקבלו תוספת שכר מיוחדת שתגיע עד ל-65 שקל לכל משמרת.

 

ההסכם מסדיר תשלומים מוגדלים לנהגים על עבודה בימי שישי, מוצ"ש וערבי חג, וכן בונוסים מיוחדים בחודשים בהם הנהגים לא נעדרו מעבודתם ועמדו בכל דרישות הבטיחות. בתוך כלל נכללת גם פרמיית עידוד בסך 400 שקל, שיקבלו נהגים אשר יעבדו בחודש מסוים מעל למכסת שעות שהוגדרה מראש. מדי שנה תחלק ההנהלה לעובדיה אשר השלימו שנת עבודה מלאה שובר לסוף שבוע זוגי בן שני לילות במבחר מלונות ברחבי הארץ.

 

בשורה נוספת בהסכם היא שלעובד אשר השלים שנת עבודה תיפתח קרן השתלמות, שההפרשות אליה יעמדו על 2.5% ע"ח העובד ו-2.5% ע"ח המעסיק. לאחר שנתיים יוגדלו הפרשות המעסיק ל-5%. בנוסף לכך, הוסכם כי ההפרשות לקרן הפנסיה של העובדים יעמדו על 2.5% ע"ח העובד ו-2.5% ע"ח המעסיק, ולאחר ארבע שנים יוגדלו הפרשות המעסיק לכדי 5%.

 

ההסכם כולל מנגנון פיטורים הוגן ושקוף, אשר מעניק להסתדרות ולוועד העובדים משקל בכל הנוגע להחלטות על סיום העסקתם של עובדים בחברה.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר במעמד טקס החתימה על ההסכם: "ההסתדרות מוכיחה שוב כי היא פועלת ללא לאות לשיפור מצבם ומעמדם של כל עובדי התחבורה הציבורית והפרטית בישראל. ההסכם עליו אנו חותמים ביום חגיגי זה, הראשון בחברה מאז התאגדו העובדים, משפר את תנאי העסקת העובדים ומחזק את ביטחונם הכלכלי והתעסוקתי, כך שהם יוכלו להמשיך ולתת שירות מקצועי ובטיחותי למשתמשי התחבורה הציבורית בבאר שבע וסביבתה".

 

מנכ"ל דן באר שבע, יורי בורנשטיין, ציין: "פרק חשוב בתולדות דן באר שבע נכתב היום עם חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון בחברה. בתום מו"מ קצר אך מורכב, שהתנהל עם אפס פגיעה בפעילות התח"צ בבירת הנגב, אני גאה לחתום על הסכם בר קיימא, ששומר על איתנות ורווחיות החברה מחד, ומבטיח לעובדינו תנאי העסקה טובים מאוד ובטחון תעסוקתי מנגד, ושולח את ברכתי לעובדינו, לנציגי הוועד ולהסתדרות. על כל אלו הערכתי ותודתי ליו"ר דירקטוריון דן שמואל רפאלי, ולמנכ"ל עופר זילביגר".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "אנו נמצאים בעידן מהפכני של התאגדות עובדים בכלל והתאגדות בענף ההיסעים הפרטיים ובענף התחבורה הציבורית בפרט. נמשיך להיות כתובת לכל הנהגים באשר הם".

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף: "לאחר חצי שנה של מו"מ מורכב הצלחנו להגיע להסכם מצוין בזכות העבודה המסורה של צוות הדיונים. אנו שמחים לפתוח דף חדש מול ההנהלה, ויחד עם העובדים מסתכלים קדימה באופטימיות".

 

יו"ר ועד עובדי דן באר שבע, עמרם אביסדריס: "עובדי דן באר שבע מברכים על ההסכם ומקווים להמשך שיתוף פעולה פורה עם ההנהלה. אני מבקש להודות לאנשי ההסתדרות על הסיוע והליווי ובפרט מזכירי האיגוד המקצועי עוזי שדה ודורון עזרא ועו"ד אהוד שילוני".

 

לברכות הצטרף גם יו"ר חברת דן, שמואל רפאלי שאמר כי: "חברת דן גאה להוביל בתנאי ההעסקה בחברות התחבורה הציבורית ולהעניק לעובדיה סביבת עבודה תומכת וקשובה".

 

מנכ"ל חברת דן, עופר זילביגר, הוסיף: "ההסכם שנחתם היום בחברת דן באר שבע יעניק לנהגי החברה ולתושבי הדרום תנאי עבודה מכובדים".

 

הליווי המשפטי להסכם מצד ההסתדרות ניתן על ידי עו"ד אלעד מורג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ועו"ד אהוד שילוני ממשרד אהוד שילוני ושות’. את הנהלת החברה ייצג עו"ד מיקי איילון וצוותו ממשרד גורניצקי ושות’.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה