עופר בלוך, מנכל חברת החשמל<br>קרדיט: יוסי וייס
עופר בלוך, מנכל חברת החשמל קרדיט: יוסי וייס

ארגון מעלה פרסם היום (שלישי) את תוצאות "מדד מעלה" בבורסה לניירות ערך, ולפיהן זכתה חברת החשמל בדירוג "פלטינה +" בציון 93 על ביצועיה לשנת 2016 בתחום האחריות התאגידית, זו השנה הרביעית ברציפות. קטגוריית הפלטינה הינה היוקרתית בקרב חברות פרטיות, ממשלתיות ונסחרות בחו"ל.

 

חברת החשמל משתתפת בדירוג זה 7 שנים, כחלק ממדיניות הדירקטוריון וההנהלה לאמץ פרמטרים מדידים בינלאומיים למעקב ובקרה אחר ביצועי החברה ולשיפורם, מתוך מחויבותה לתחום האחריות התאגידית.

 

בשנת 2010 דורגה החברה בדירוג "זהב" ובשנים 2011 – 2012 עלתה לדירוג "פלטינה". על ביצועיה לשנת 2013 עלתה חברת החשמל לראשונה לקטגוריית הדירוג הגבוהה ביותר - "פלטינה +" בה זכתה גם בכל אחת מן השנים 2013- 2016.

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "חברת החשמל גאה מאד בדירוג בו היא זוכה זו השנה החמישית. הזכייה הרציפה באות היא אישור לפרי שמניבים מהלכיה האינטנסיביים של החברה לשיפור ביצועיה. קיימות ואחריות תאגידית, הם חלק מעשייה בלתי מתפשרת של מדיניות החברה להובלה בתחום בקרב החברות הגדולות במשקוהדירוג , לצד הגאווה שבקבלתו, מציין את המשך הציפייה מהחברה ועובדיה להוביל עשייה ומכוונות חברתית , כך שמשיך להיות ראויים לאות".

 

חברת החשמל נכנסה לדירוג מעלה לפני שבע שנים ועושה כל שניתן על מנת לשפר את ביצועיה בפרמטרים שנבחנו. החברה גם הגישה זו השנה השלישית דו"ח קיימות ואחריות תאגידית, כחלק מעשייה בלתי מתפשרת של מדיניות החברה להשתלבותה, תרומתה והובלתה בתחום הקיימות, הסביבה והקהילה. אני גאה לעמוד בראש חברה המובילה במגוון תחומים וגם בתחום האחריות והמחויבות התאגידית שלה. מעבר לחתירה להישגים מרשימים, חשוב מאוד לשמר אותם ואף לשפר את העשייה למען החברה והדורות הבאים".

 

דירוג "מעלה" סוקר נושאים רחבים בארגון, ביניהם; אתיקה בעסקים, סביבת עבודה, מעורבות בקהילה, איכות סביבה וממשל תאגידי. הדירוג, המיועד לקדם נושאים בתחום האחריות התאגידית בחברות גדולות במשק, השנה עודכן שאלון הדרוג בהתאם למגמות ותהליכים עולמיים, ובכך מאפשר לחברות המובילות לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום זה ולהיכלל בדירוג מעלה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש