מייסד קמהדע מצטרף כמשקיע לסטארט-אפ בתחום הקנאביס הרפואי

דוד צור, שכיהן כמנכ"ל הראשון של קמהדע, מצטרף כחבר מועצת המנהלים וכמשקיע בחברת הסטארט-אפ הישראלית "קנאבו", לצד ד"ר דורון פרידמן וד"ר נחשון קנולר

מערכת ספונסר 21/05/2017 12:12

א+א- 4

חברת הסטארט-אפ הישראלית קנאבו מחקר (Kanabo Reaserch), המפתחת פתרונות קליניים למכשירי אידוי (Vaporize) של קנאביס רפואי, מכריזה היום (א’) על הצטרפותם של שלושה משקיעים חדשים, הנחשבים דמויות מפתח ומובילים בעולם הפארמה והרפואה העולמי וישמשו גם כבעלי תפקידים פעילים בחברה. מהלך זה הוא שלב ראשון בסבב גיוס ראשון שקאנבו מחקר מבצעת בימים אלה במסגרתו עתידה החברה לגייס סכום של 4 מיליון דולר.

 

דוד צור, המייסד והמנכ"ל הראשון של חברת קמהדע (NASDAQ:KMDA), ומכהן כיום כסגן יושב ראש מועצת המנהלים של קמהדע, מצטרף לקנאבו כחבר מועצת המנהלים וכמשקיע.

 

ד"ר דורון פרידמן, דמות ותיקה נוספת בענף הפארמה, מצטרף לחברה כמדען ראשי. ד"ר פרידמן הוא מומחה למו"פ רפואי, עם למעלה מ-25 שנות ניסיון כיזם בתחום הביו-רפואה והוא הממציא והמפתח של טיפות העיניים "לוטמקס" של חברת Baush & Lomb. כמי שעומד עד היום לכ – 80 פטנטים, הוא נחשב לאחד הממציאים הפוריים ביותר בישראל. בנוסף, ד"ר פרידמן כיהן כמנהל טכנולוגיה ראשי של חברת פואמיקס (NASDAQ:FOMX).

 

ד"ר נחשון קנולר, נוירולוג בעל שם עולמי, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי שיבא תל השומר, מצטרף לקנאבו כמשקיע ויועץ רפואי. פעילותו המחקרית כוללת את טיפולים תרופתיים חדשניים ותרפיה תאית לטיפול בפגיעות עמוד שידרה ומוח. מכיוון שקנאבו מתמקדת בפיתוח פורמולת מבוססות קנאביס רפואי לטיפול בהפרעות במערכת העצבים המרכזית, ד"ר קנולר הוא תוספת משמעותית לחברה.

 

לדברי מנכ"ל החברה, אביהו תמיר, "הצטרפותם של שלושה אישים בעלי ניסיון וידע כה רב בתחומי הפארמה והרפואה מגיעה בעיתוי מרגש וחשוב עבורנו. מדובר ללא ספק בתוספת בעלת עוצמה משמעותית לקאנבו מחקר שמעידה יותר מכל על האמון הרב בפוטנציאל הרפואי והעסקי שלנו".

 

לדבריו, "אנו צופים כי עקב המעבר של מרבית מצרכני הקנאביס הרפואי לשימוש במכשירי אידוי (Vaporize) החברה צפויה להגיע להיקף מכירות של כ-10 מיליון שקל תוך שלוש שנים בשוק הישראלי בעוד שוק הקנאביס הישראלי צפוי להגיע להיקף של כ-400 מיליון שקל בשנה. אנו רואים בשוק הישראלי כ’פיילוט’ אשר יהווה בסיס ליצוא של הטכנולוגיה שלנו לצפון אמריקה והשוק האירופי עד 2019".

 

קנאבו מתמקדת בפיתוח פורמולות ייעודיות שיעברו תהליך אישור קליני של מיצויי קנאביס לאידוי. הפורמולות מפותחות לשימוש בעזרת מכשיר האידוי מסוג VapePod אשר נמצא בשלבים האחרונים של התהליך לאישורו לשימוש רפואי על ידי משרד הבריאות הישראלי.

 

השילוב בין מכשיר האידוי לפורמולת המיצוי יאפשר למטופלים לקבל טיפול יעיל, עקבי ומדויק בהרבה מאשר בשיטות הטיפול המקובלות כיום. לחברה שני פטנטים הנוגעים לפורמולות המיצוי, הממתינים לאישור סופי. אחד מהפטנטים צפוי להיות פיתוח חדשני לטיפול בהפרעות שינה. במקביל החברה ממשיכה בפיתוח מכשיר האידוי הרפואי ופורמולות מיצוי חדשות.

 

יצוין כי לאחרונה קיבל משרד הבריאות החלטה לאפשר לחולים להשתמש בקנאביס רפואי בציבור אך ורק בצורה של אידוי או שמן לבליעה. החלטה זו הדגישה את הצורך בפיתוח מיצויים איכותיים של קנאביס רפואי מה שיגדיל את השימוש בפתרונות דוגמת קאנבו מחקר.

 

"רוב החולים עדיין מטופלים בקנאביס רפואי וצורכים זאת באמצעות עישון - למרות כל הסיכונים הכרוכים בכך", ציין תמיר. "בעזרת קנאבו יוכלו החולים ליהנות משיטה בטוחה מבחינה רפואית המעניקה את אותה תחושה לה התרגלו בעישון ללא הסיכונים הנגרמים כתוצאה מכך – לשאוף קנאביס טבעי ללא עשן".

 

 צור ציין: "אני נרגש להצטרף לצוות המוביל של קנאבו בשלב חשוב זה בהתפתחותה. אני סבור שיש לקנאבו פוטנציאל רב לפתח פתרונות ייחודיים לשימוש בקנאביס רפואי על ידי מחקר ופיתוח של טיפולים חדשים המבוססים על הצמח ושיטות טובות יותר לצריכה רפואית. אני משתוקק לעבוד עם הצוות הניהולי ולעזור לחברה להשיג את יעדיה האסטרטגיים."

 

ד"ר פרידמן אופטימי מאד לגבי עתידה של קנאבו: "אני משקיע בחברה זו כי אני חושב שאביהו, הוא האדם הנכון, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית, לקחת את מאמצי המחקר ופיתוח של החברה בתחום הקנאביס הרפואי לשלב הבא. קנאביס רפואי יכול להיות גורם משמעותי ביותר שישפר משמעותית את חייהם של אנשים רבים. יחד עם זאת, כדי שזה יקרה, דרושים מוצרים בטוחים, שנבחנו וקיבלו אישור רפואי. אני סמוך ובטוח שהצוות של קנאבו נמצא על הדרך הנכונה ויביא אותנו ליעד זה."

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הסדרת מעמדו של הקנאביס כתרופה

  מצטרף לדעה - מכשירי האידוי (וופורייזר) אכן אושר ע"י משרד הבריאות ועושה פלאים למשתמשי הקאנביס הרפואי, רק חבל שהמהלך להסדרת מעמדו של הקנאביס כתרופה ואיתו ההקלה על חיי החולים - קשה ומסובך בפועל.

  שמעון חביב 04/08/2020 16:21

 2. 2
  קנאביס זה העתיד

  כתבה מעולה!

  avi 04/08/2020 16:12

 3. 3
  מכשירי אידוי כבר מותרים לשימוש מחוץ לבית

  אחלה כתבה. משרד הבריאות כבר נתן את האישור למטופלי קנאביס רפואי להשתמש במכשירי אידוי בכל מקום, אבל עדיין לא בפומבי :(

  מורן 16/10/2017 12:16

 4. 4
  יש 200,000 וייפורייזרים בשוק

  מה החידוש הגדול???

  נועם 30/05/2017 14:23