איניפימר תקבל מענק נוסף בסך 2 מיליון ש”ח מהמדען הראשי

רשות החדשנות אישרה לחברה תקציב של כ-5 מיליון ש"ח לפעילות מו"פ לתקופה של 12 חודשים ובשיעור השתתפות של 40%; המענק ישמש לפעילות מיחזור אשפה עירונית

מערכת ספונסר 08/03/2017 09:39

א+א-

חברת אינפימר, העוסקת בייצור חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק על בסיס טכנולוגיה ייחודית שפותחה על ידה (והמוגנת בפטנטים), מדווחת הבוקר כי קיבלה אישור למענק מו"פ נוסף מהרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית.

 

התקציב המאושר על ידי הרשות, לפעילות המו"פ, הינו לתקופה של 12 חודשים שתחילתם באוגוסט 2016 ומסתכם לסך של כ-5 מיליון ש"ח ובשיעור השתתפות של 40%. בכוונת אינפימר לנצל את המענק לצורך קידום מחקריה וביסוס יכולותיה ליצירת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק ולתעשיות נוספות, שמקורם באשפה עירונית.

 

קבלת המענק כפופה להתחייבויות ותנאים מתלים, כמקובל במענקים מסוג זה, לרבות עמידת טכנולוגיות בהוראות החוק לעידוד מחקר ופיתוח בתעשייה, בתשלום תמלוגים בשיעור של 3% בשלוש השנים הראשונות ובשיעור של 3.5% מתחילת השנה הרביעית ואילך מהכנסות החברה שתתקבלנה ממכירת המוצרים המתבססים על המו"פ שנתמך על ידי המענק הרשות ועד לגובה המענקים שהתקבלו על ידי הרשות.

 

דיווח זה הינו בהמשך לדיווח החברה בתחילת השבוע, כי קיבלה הזמנת מסגרת מסחרית של אינפימר בהיקף של 82 טון, בתמורה לסך של 155,000 ₪, אשר יסופקו למזמין על פני 3 חודשים, לפי דרישתו. המזמין הינו יצרן פלסטיק בינלאומי מוביל וההזמנה נתקבלה לאחר שהמזמין קיים הליך בדיקה יסודי, במהלכו רכש כמויות בהיקפים לא מהותיים לשם ביצוע בדיקות אלה במהלך שנת 2017. ההזמנה תיוצר במפעל החברה שבקבוץ ברקאי.

 

יובל תמיר, מנכ"ל אינפימר: "אנחנו שמחים מאד על קבלת המענק הנוסף למחקר ופיתוח. קבלת המענק מבטאת את האמון שניתן בחברה על סמך עמידתה בתנאי המענק הקודם שהתקבל בחברה ועל תקינותו ואיכותו של חומר הגלם אינפימר המיוצר בחברה. כל זאת כמובן, בנוסף להתפתחות המסחרית בחברה ועל מכירתו המוצלחת של חומר האיניפימר ליצרני פלסטיק גדולים ומובילים. אנו ממשיכים במרץ לפעול החדרת חומר הגלם לתעשיית הפלסטיק בישראל. אנו מאמינים כי השימוש הגובר בחומר האינפימיר ישפיע בצורה חיובית על איכות הסביבה, בנוסף להיותו פתרון כלכלי וכדאי".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה