מחשבים וטכנולוגיה

פרויקט ”אופק בענן” בחברת החשמל עלה לאוויר

המערכת החדשה תחליף מערכות קיימות בחברה לשיפור וייעול ניהול המסמכים, תהליכי העבודה וניהול הארכיון הפיזי

מערכת ספונסר 16/01/2017 10:33

א+א- 1

פרויקט "אופק בענן" עולה לאויר בחברת החשמל: חברת IFN מקבוצת יעל החלה בהטמעת מערכת לניהול רשומות, מסמכים ותהליכי עבודה בחח"י. הפרויקט, שיכיל את כל אגפי ומחלקות החברה, החל בינואר 2016 ועלה לאויר בימים אלה.

 

המערכת החדשה תחליף מערכות קיימות בחברה לשיפור וייעול ניהול המסמכים, תהליכי העבודה וניהול הארכיון הפיזי. בנוסף, תאפשר המערכת ניהול רשומות ע"פ חוקי רגולציה (פרויקט ראשון מסוגו בארץ), ארכוב אוטומטי של מסמכים מתיבות דוא"ל אלקטרוני, מאגפי ומחלקות החברה וטעינה מאסיבית של מסמכים סרוקים.

 

המערכת תשרת את עובדי החברה ותאפשר ממשקים וקישורים למערכות תפעוליות. הפתרון יכלול קליטת מסמכים תוך זיהוי טקסט אוטומטי (Optical Character Recognition - OCR), יכולות חיפוש מתקדמות והסבת המסמכים ממקורות שונים בהיקף של מיליוני מסמכים ורשומות בשנה.

 

המערכת מבוססת תשתית FileNet Content Manager של IBM ותכלול גם את מוצרי ה - Navigator, Records Manager, Content Collector, Analytics ו Datacap מהסוויטה של Filenet.

 

יוסי שנק, סמנכ"ל תקשוב בחברת החשמל, "התוכן הארגוני על גווניו השונים מהווה את הנכסים המרכזיים של כל ארגון, וכל שכן ארגון בסדר גודל של חברת החשמל. ניהול של נכס זה הינו הכרח, בייחוד בארגון מודרני ומורכב, וזאת בכדי לשמר נכס זה, לאפשר נגישות למידע הרב הטמון בו, לדאוג לעמידה של הארגון בהיבטים רגולטוריים, לשמש כמקור לידע ארגוני, לשמר את הנכסים ההיסטוריים של הארגון, ולא פחות חשוב, להוות מקור לחקר הארגון ונושאים הסובבים אותו. בנוסף להיות המערכת מהמתקדמות בתחום, מיושמת המערכת בסביבה תשתיתית מתקדמת כשירות בענן".

 

משה יבניאל, משנה למנכ"ל IFN: "הפרויקט עתיר טכנולוגיות ויעביר את חברת החשמל לסל הפתרונות החדשים ביותר בעולם ניהול התוכן הארגוני".

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ׳›׳œ ׳”׳›׳‘׳•׳“

    ׳ž׳ ׳׳© 16/01/2017 20:12