אלביט מדיקל: אינסייטק קיבלה אישורים למכשיר האקסבלייט ביפן ובאירופה

משרד הבריאות, העבודה והרווחה היפני אישר את מכשיר האקסבלייט ניורו לטיפול בחולי רעד ראשוני; האיחוד האירופי אישר את האקסבלייט לטיפול ממוקד בסרטן הערמונית

מערכת ספונסר 19/12/2016 12:12

א+א-

אלביט מדיקל טכנולוג’יס מדווחת כי אינסייטק, חברה כלולה המוחזקת על-ידי החברה בשיעור של כ-31.3% (כ-26.6% בדילול מלא), הודיעה לה על קבלת אישורים למכשירים שהיא מפתחת ביפן ובאירופה, לטיפול ברעד ראשוני ובסרטן הערמונית, בהתאמה:

 

משרד הבריאות, העבודה והרווחה היפני (MHLW) אישר את מכשיר האקסבלייט ניורו שפיתחה החברה, לטיפול לא-פולשני בחולי רעד ראשוני שאינם מגיבים לתרופות. האישור ניתן על בסיס מידע שנאסף במחקר קליני בינלאומי בשמונה בתי חולים אוניברסיטאיים בצפון אמריקה ובאסיה. מערכת המוח מציעה טיפול לא פולשני וללא קרינה מייננת באמצעות טכנולוגיית אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI, המטפל ברקמת מוח ללא צורך בפתיחת הגולגולת.

 

המערכת עושה שימוש בגלי אולטרסאונד בעוצמה גבוהה להשמדת רקמות היעד במוח תוך כדי מעקב MRI המספק הדמיה רציפה, תכנון, הדרכה, ניטור ושליטה בטיפול. אישור משרד הבריאות היפני ניתן בהתבסס על מחקר קליני שהוכיח את הבטיחות והיעילות של מכשיר האקסבלייט ניורו לביצוע תלמוטומיה לא פולשנית.

 

רעד ראשוני הוא הפרעת תנועה שכיחה ביותר המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. מדובר בהפרעת תנועה המשפיעה בדרך כלל על הידיים, אך עלולה להשפיע גם על הראש, על הקול ועל הרגליים. מטופלים הסובלים מרעד ראשוני מאבדים לעתים קרובות את היכולת לבצע משימות פשוטות כמו אכילה, שתיה, וכתיבה. אפשרויות הטיפול בחולים הסובלים מהפרעות נוירולוגיות שאינם מגיבים לטיפול תרופתי כוללות: גירוי מוחי עמוק, אבלציה בגלי רדיו והקרנות, טיפולים אשר הינם פולשניים או כרוכים בקרינה מייננת ובסיכונים ניכרים.

 

כמו כן נמסר כאמור מאינסייטק כי האיחוד האירופי אישר את מכשיר האקסבלייט לטיפול ממוקד בסרטן הערמונית באולטרסאונד ממוקד מונחה הדמיה. Exablate מציע טיפול לא-פולשני וללא קרינה מייננת באמצעות טכנולוגיית אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI, המטפל ברקמת הסרטן בערמונית תוך הימנעות מפגיעה ברקמות סמוכות.

 

המערכת עושה שימוש בגלי אולטרסאונד בעוצמה גבוהה להשמדת רקמת הסרטן תוך כדי מעקב MRI המספק הדמיה רציפה, תכנון, הדרכה, ניטור ושליטה בטיפול. בטיפול יחיד מושמדת רקמת הסרטן והמטופל יכול לחזור לחיים רגילים בפרק זמן קצר ביותר.

 

מדי שנה, גבר אחד מכל שישה גברים מאובחן עם סרטן הערמונית. חולים רבים מאובחנים עם סרטן ערמונית ברמת סיכון נמוכה עד בינונית, בה הגידול הסרטני עדיין מוגבל אל בלוטת הערמונית. בדרך כלל, במקרים אלו החולים יכולים לבחור בין מעקב רציף לבין התערבות. ההתערבויות הרפואיות הקיימות כיום כוללות כריתה מלאה של בלוטת הערמונית או הקרנות. ההתערבויות האלו מטפלות ביעילות בסרטן אך הן בעלות סיכונים לתופעות לוואי לא רצויות כמו בריחת שתן ואין-אונות (אימפוטנציה) ברמות שונות.

  1. מניות בכתבה
  2. אלביט מדקל טכ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה