שמואל האוזר קרדיט: פלאש90, מרים אלסטר

האוזר קורא לרגולטורים להצטרף ל”הודנה של רגולציה”

יו"ר רשות ני"ע בכנס התאגידים: "עצרנו את מרוץ החימוש של הרגולטורים; בואו הצטרפו למספר שנים של תענית רגולציה, וניתן לשוק לנשום, לעבוד ולהתפתח בעידוד שר האוצר"

מערכת ספונסר 19/12/2016 12:12

א+א-

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר, נאם הבוקר (שני) בכנס תאגידים השמיני של רשות ניירות ערך. להלן עיקריו:

 

"מירוץ החימוש בין הרגולטורים הוביל לאי וודאות רגולטורית שמאיימת על מי שרוצה לגייס הון בבורסה ובשוק ההון. היום אנחנו בעידן אחר. ראשית, אין לא הנחת סלב ולא הנחת טייקון למי שעובר על חוקי ני"ע. כאדם אני לא שותף למצעד השמחה לאיד לדנקנר. יחד עם זאת, פרשה מהסוג הזה מגדילה את יכולת ההרתעה ומאפשרת לנו גמישות ברגולציה עם מי שמתנהלים באופן הוגן ושקוף.

 

"המדיניות שלנו היא כזו שביד אחת אנחנו פועלים בכל העוצמה על מנת למגר את העבריינות מהשוק, וביד השניה אנחנו מקילים עם יתר הגורמים שפועלים בהגינות. באכיפה המנהלית, לדוגמא, נרצה להתמקד במקרי רשלנות גבוהה בלבד כדי להרתיע ולא כדי לשתק.

 

"שנית, עצרנו את מירוץ החימוש של הרגולטורים. אנחנו בעד וודאות רגולטורית ופועלים להגשימה. אני קורא גם לרגולטורים האחרים: בואו הצטרפו יחד איתי להודנה של רגולציה – מספר שנים של תענית רגולציה, וניתן לשוק לנשום, לעבוד ולהתפתח בעידודו של שר האוצר. אנחנו נשלים בשבועות הקרובים את חוק השינוי המבני בבורסה, ואנחנו בוחנים היום גם הקמת בורסה משנית לעסקים קטנים ובינוניים בתוך בורסת תל אביב. אני חושב שבורסה טובה ומשגשגת היא אחד הפתרונות החשובים למשבר בשוק ההנפקות ולמשבר הנדל"ן", סיכם האוזר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה