גניגר: מזכר הבנות לרכישת השליטה בחברת פלסטיק איטלקית ב-7-8 מ’ אירו

נחתם מזכר הבנות לא מחייב לרכישת האחזקות המהוות 51%-60% מהונה המונפק של החברה האיטלקית לפי שווי של מכפלת 4.75 על האביטדה המתואמת

מערכת ספונסר 11/12/2016 13:57

א+א-

חברת גניגר, העוסקת בייצור ושיווק יריעות פוליאתלין ורשתות למגוון שימושים בתחומי החקלאות והתעשייה, דיווחה היום כי חתמה עם צדדים שלישיים שהינם בעלים של שלוש חברות איטלקיות העוסקות בייצור ושיווק יריעות פלסטיק, על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת מניות השליטה (51% עד 60%) בחברה המחזיקה בהן.

 

רכישת המניות תבוצע לפי מכפיל 4.75 על ה-EBITDA המתואם של החברה האיטלקית. ממידע שנמסר לחברה ע"י המוכרים, היקף המכירות המוערך של החברה האיטלקית לשנת 2016 נאמד בכ-19 מיליון אירו, וה-EBITDA מוערך בכ-3 מיליון אירו. על בסיס נתונים אלו, גניגר מעריכה כי התמורה שתשולם בגין רכישת המניות תעמוד על כ-7-8 מיליון אירו.

 

במסגרת מזכר ההבנות ניתנה לגניגר תקופת בלעדיות של 75 ימים לבצע בדיקת נאותות, אשר רק לאחריה ייחתם הסכם מפורט ומחייב.

 

שמוליק וולודינגר, יו"ר גניגר, מסר כי "עסקה זו מהווה המשך ליישום המוצלח של אסטרטגיית הצמיחה של גניגר. הפעילות הנרכשת באיטליה תחזק משמעותית את פעילותנו באירופה, כן תהווה מנוף כוח חשוב להגדלת פעילותנו ונתח השוק. רכישת החברות באיטליה תאפשר לגניגר להרחיב את המערך הלוגיסטי ולפעול ביעילות גבוהה ליצירת סינרגיה בתחום המוצרים והמכירות, תוך הבטחת יעילות תפעולית ושיפור זמני אספקה ומתן השירות ללקוחותינו. אנו מזהים כדאיות עסקית וכלכלית גבוהה ברכישת השליטה בחברה האיטלקית ומאמינים כי זו תבוא לידי ביטוי בתוצאות החברה בשנים הקרובות".

 

את תשעת החודשים הראשונים של 2016 סיימה גניגר עם הכנסות של כ-359 מיליון שקל. הרווח התפעולי מתחילת השנה גדל ב-15% ביחס לתקופה המקבילה ל-38.2 מיליון שקל, והרווח הנקי הסתכם ב-29.1 מיליון שקל, גידול של 35% מיליון שקל ביחס לרווח הנקי תקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה חילקה גניגר דיבידנדים בהיקף מצטבר של 25 מיליון שקל; בשבוע הקרוב יקבלו בעלי המניות דיבידנד נוסף, בהיקף כספי של 10 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה