צ’ק-קאפ: מידע קליני ראשוני על הגלולה לאבחון המעי הגס פורסם במגזין חשוב

המאמר, שכותרתו "גלולה חדשנית מבוססת הדמיית קרני-רנטגן לאבחון סרטן המעי הגס ללא צורך בהכנה מוקדמת", פורסם ב-Gut, כתב העת הרשמי של האגודה הבריטית לגסטרואנטרולוגיה

מערכת ספונסר 14/12/2015 15:27

א+א-

צ’ק-קאפ בע"מ (Nasdaq: CHEK, CHEKW) הודיעה היום, כי נתונים מתוך הניסויים הקליניים של החברה פורסמו ב- Gut, כתב העת הרשמי של האגודה הבריטית לגסטרואנטרולוגיה.

 

המאמר, שכותרתו "גלולה חדשנית מבוססת הדמיית קרני-רנטגן לאיבחון סרטן המעי הגס ללא צורך בהכנה מוקדמת" כולל נתוני בטיחות ותנועתיות שנאספו באירופה ובישראל אודות מעבר הגלולה במערכת העיכול. כמו כן, המאמר כולל ניתוח ראשוני של המשתתפים שנבדקו עד כה, בניסוי רב-מרכזי המתנהל להוכחת ההיתכנות הקלינית. מטרות הניסוי הן לאשר את הבטיחות, הפונקציונליות והיעילות הראשונית של המערכת של צ’ק-קאפ.

 

פרופסור נדיר ארבר, MD, מנהל המרכז המשולב למניעת סרטן במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב, נשיא איגוד הגסטרואנטרולוגיה בישראל ויועץ מדעי לצ’ק-קאפ, מסר: "חשיבות ביצוען של בדיקות שגרתיות לאיתור סרטן המעי הגס מובנת היטב. סרטן המעי הגס, או CRC, מתפתח לאט ולכן ניתן למניעה בשיעור גבוה. עם זאת, קיימים חסמים לוגיסטיים וחסמים הקשורים למטופל, הפוגעים בהיענות להשתתפות בבדיקות האיבחון הקיימות כיום, כגון קולונוסקופיה.

 

"חסמים אלה כוללים דרישות לניקוי המעי, סיכונים הקשורים לצורך בהרדמה וטשטוש וחששות המטופל מכאב אפשרי. המידע הקליני הראשוני מהניסוי מאשר את הפוטנציאל של שיטת איתור פחות פולשנית וידידותית למטופל, אשר יכולה לבצע סריקה של דופן המעי הגס ולספק הדמיה בתלת מימד, ללא צורך בהכנה מוקדמת של המעי".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה