חדשות נדל”ן

הרשויות בהונגריה הטילו על ב. יאיר קנס מנהלי של 2.3 מיליון אירו

נטען כי במסגרת הקמת פרויקט בבודפשט, חברת הבת פרקה עודפי עפר באזורים שאינם מורשים לכך; החברה הגישה השגה, וטוענת כי פריקת העפר נעשתה בהתאם לאישורים שהתקבלו

מערכת ספונסר 03/11/2015 10:46

א+א-

חברת ב. יאיר מודיעה כי נודע לה על דרישת תשלום קנס מנהלי בסך של כ-2.3 מיליון אירו כנגד .Athina kft, חברת בת בבעלות ושליטה מלאה של החברה, אשר פועלת להקמת פרויקט SIDI ANGEL ברובע 13 בבודפשט בירת הונגריה, מהמחלקה לאיכות הסביבה של מחוז פשט וזאת בגין טענת הרשות אודות פריקת עודפי עפר באזורים שלכאורה אינם מורשים לכך.

 

במקביל להטלת הקנס, הוטלו ע"י הרשות האמורה עיקולים ברישום על חשבונות בנק של חברת הבת.

 

לעמדת חברת הבת, על פי מידע שנמסר לה על ידי קבלן עבודות העפר של הפרויקט, פריקת עודפי העפר כאמור נעשתה בהתאם לאישורים שקיבל קבלן המשנה ואשר מצויים בידיו, אולם הקבלן האמור, אשר שימש כקבלן משנה של הקבלן הראשי של הפרויקט, מסרב להעבירם לידי חברת הבת בשל טענות בדבר חוב שלא שולם לו לכאורה.

 

בב. יאיר מציינים כי לקבלן הראשי לשעבר מונה כונס נכסים ולפיכך חברת הבת הגיעה עמו בעבר להסכמה על גמר חשבון והתקשרה עם קבלן ראשי חדש לפרויקט. נכון להיום, חברת הבת הגישה השגה על הקנס למשרד לאיכות הסביבה והיא בוחנת את צעדיה בקשר עם טענותיו של קבלן המשנה. הבנק המלווה את הפרויקט מסר לחברת הבת כי בכוונתו שלא להתקשר בהסכם למימון שלב ב’ של הפרויקט עד להסדרת סוגיית הקנס.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה