חדשות כלכלה

ועדת הכלכלה תקיים דיון מיוחד במצוקת בעלי העסקים נוכח גל הטרור

הוועדה תדון ביום ג’ בירידה בפעילות העסקית בצל האירועים, ותפעל למצוא דרכים לסייע לבעלי העסקים; בנוסף, יימשכו הדיונים ברפורמה לקידום חיבור המפעלים לגז טבעי

מערכת ספונסר 15/10/2015 12:56

א+א-

בשבוע הבא: ועדת הכלכלה תקיים דיון מיוחד במצוקת בעלי העסקים לנוכח גל הטרור. בתוך כך, הוועדה תמשיך את הדיונים ברפורמה שנועדה להאיץ חיבור מפעלים לגז טבעי, תעקוב אחר ההתפתחויות בפעילות שדה התעופה בהרצליה, תבחן אפשרות למניעת ניתוק חשמל לנזקקים ותדון ברפורמה בענף הפטם. כמו כן, ועדת המשנה לתחבורה ציבורית תבקש לבחון את ההתקדמות ברפורמה בענף מוניות השירות.

 

להלן לוח הישיבות לשבוע הבא בוועדה: יום שני, 19 באוקטובר 2015 בשעה 10:00 – הוועדה תקיים דיון מיוחד שיעסוק בתשתיות התעופה הפנים ארציות ובשדה התעופה בהרצליה, לנוכח הכוונה לסגור את שדה התעופה ולהעביר את פעילותו. בכנסת הקודמת קיימה הוועדה מספר רב של ישיבות בנושא ואף הקימה ועדת משנה שטיפלה בעניין, ובדיון הקרוב צפויה הוועדה לקבל דיווח על ההתפתחויות בתחום בכלל ועל הנעשה בשדה בהרצליה בפרט.

 

בשעה 11:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את פרק ה’ מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) – הפרק העוסק בתיקוני חקיקה שנועדו להקל על חיבור מפעלים לרשת הגז הטבעי. בפתח הדיון הקודם, בשבוע שעבר, הזכיר יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל, כי הוועדה הרבתה לעסוק בנושא לאחרונה, ובדיון שקיימה בעניין התברר שהקשיים הבירוקרטיים גורמים לעיכוב של שנים בחיבור המפעלים. נציגי האוצר הסבירו בדיון הקודם כי המהלך צפוי לחסוך למדינה עד 700 מיליון שקלים והיעד הוא חיבור של עוד 450 מפעלים לגז טבעי עד שנת 2020.

 

יום שלישי, 20 באוקטובר 2015 בשעה 08:30 – ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית תדון ברפורמה במוניות השירות, זאת על רקע פקיעת רישיונות מוניות השירות בסוף השנה. בסוף דצמבר 2014, בכנסת הקודמת, אישרה הוועדה את הארכת הרישיונות עד לסוף השנה הנוכחית, בהתאם לבקשת משרד התחבורה שדיווח כי במקביל מתבצעת עבודה להסדרת הענף. כעת תבקש ועדת המשנה ללמוד על ההתקדמות בנושא.

 

בשעה 10:30 – במסגרת ציון יום העוני בכנסת תקיים הוועדה דיון שיעסוק בזכות לחשמל ובאפשרות למנוע ניתוק חשמל לחייבים מהשכבות החלשות. הדיון יעסוק בשאלה האם להכיר בזכות לחשמל כזכות יסוך, וכפועל יוצא האם לאסור על השימוש בסנקציה של ניתוק החשמל ככלי לגביית חוב. כזכור, בכנסת הקודמת השלימה הוועדה מהלך דומה בענף המים, שבסופו נקבעו כללים שאסרו על ניתוק מים ככלי לגביית חובות.

 

בשעה 12:30 – ביוזמת היו"ר, ח"כ איתן כבל, הוועדה תקיים דיון דחוף שיעסוק במצוקת בעלי העסקים לנוכח גל הטרור. הוועדה תבקש ללמוד על הירידה בפעילות העסקית לנוכח אירועי הטרור שהתרחשו לאחרונה בכל הארץ ובמיוחד בירושלים, ותפעל למצוא דרכים לסייע לבעלי העסקים שנפגעו כתוצאה מכך.

 

יום רביעי, 21 באוקטובר, בשעה 09:00 – הוועדה תחל להכין לקריאה שנייה ושלישית את פרק ד’ מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) – העוסק ברפורמה בענף הפטם (גידול עופות למאכל). ההצעה נועדה לבטל את התכנון ואת המכסות בענף ולצמצם את סמכויות מועצת הלול בעניין זה, זאת מאחר שלפי דברי ההסבר לחוק "תכנון של מועצת הלול והסדרת הייצור על ידה בענפי עופות המאכל עשוי להוביל לעליית מחירים לצרכן". כמו כן מוצע במסגרת הרפורמה להכפיף את המגדלים לחוק ההגבלים העסקיים, כדי למנוע מהם את האפשרות לבצע קרטל שעלול לגרום לעליית מחירים.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה