חדשות שוק ההון

המדינה הגישה כתב אישום נגד חממה סחר בגין חריגות בניה ופעילות ללא רישיון עסק

החברה כופרת בטענות הועדה המקומית לתכנון ובניה קריית גת לגבי רישיון העסק בנכס בעיר, ולטענתה מתקיימים מגעים מול העיריה להסדרתו; בחממה לומדים את טענות המדינה

מערכת ספונסר 26/01/2015 12:52

א+א-

 חממה סחר מודיעה לבורסה כי אתמול (א’) התקבל במשרדי החברה כתב אישום, אשר הוגש על ידי מדינת ישראל – הועדה המקומית לתכנון ובניה קריית גת, כנגד חממית, החברה, מאיר חממה (בעל שליטה בחברה) ונתבע נוסף.

 

במסגרת כתב האישום, נטען על ידי המדינה כי: א. בנכס בקריית גת, אשר החברה שוכרת כשני שליש משטחו, בוצעו במהלך שנת 2003 או בסמוך לכך, עבודות בנייה בחריגות מהיתר הבניה שניתן לנכס, המהוות עבירה על הוראות חוק התכנון והבניה. הנכס נשוא כתב האישום מוחזק בחכירה על ידי חממית, וחלקו המושכר לחברה משמש את החברה כמרכז לוגיסטי בו מאוחסנים כ-20% ממלאי מוצרי החברה.

 

ב. הפעילות המתנהלת בנכס, מופעלת ללא רישיון עסק החל משנת 2010, באופן המהווה עבירה על הוראות חוק רישוי עסקים והתקנות שהותקנו מכוחו.

 

"החברה כופרת בטענות המדינה כאמור בסעיף ב’ לעיל", נמסר מחממה סחר. "למיטב ידיעת החברה, מקורן של טענות אלו בכתב האישום, בזיהוי מוטעה של הגורם הפועל ללא רישיון עסק. כמו כן, למיטב ידיעת החברה, פעילותה של החברה בנכס התנהלה ומתנהלת בהתאם לרישיון עסק תקף, אשר החברה ביקשה לבצע לו עדכון בחודש יולי 2014 (בשלב זה נדחה על ידי עיריית קריית גת) ונמצאת בימים אלו במגעים מול העיריה לצורך הסדרתו.

 

"בנסיבות אלה, בכוונת החברה לפעול למחיקת סעיף זה מכתב האישום כנגדה. בנוסף, ומבלי להודות בעובדות כתב האישום, לטענת החברה, עיקר חריגות הבניה, אם וככל שבוצעו, בוצעו עוד טרם התקשרות החברה בהסכם שכירות עם חממית בגין חלקה בנכס, והן טופלו ומטופלות, אף קודם להגשת כתב האישום, על ידי אנשי מקצוע מטעם חממית מול הגורמים הרלבנטיים להסדרת הנושא, וזאת ללא מעורבות החברה.

 

"נכון למועד זה, החברה לומדת את טענות המדינה כפי שמופיעות בכתב האישום, השלכותיו של כתב האישום והאפשרויות
העומדות בפניה", סיכמו בחממה סחר. מועד להקראת כתב האישום נקבע לחודש מאי 2015.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה