התעוררות ברשויות המקומיות לקראת המועד האחרון להתקנת חסכמים במבני ציבור

מנכ"לית חברת יבוא חסכמים: יותר ויותר רשויות רוכשות חסכמים בשבועות האחרונים לקראת תום הזמן שהוקצב בחוק

מערכת ספונסר 06/08/2010 12:12

א+א-

בחודש פברואר השנה אושר בכנסת תיקון לחוק המים, המחייב גם את הגופים הציבוריים לקחת חלק במאבק לחיסכון במים ולהתקין חסכמים בכל מבני הציבור שבתחומן. המטרה בחקיקה, מעבר כמובן לחיסכון המבורך במים, היא לשמש דוגמא לציבור הרחב ולרתום גם אותו למאבק בעקבות המוסדות הציבוריים.


החוק קובע כי על הרשויות לסיים את ההיערכות עד תום אוגוסט 2010 ולדברי חנה קורץ, מנכ"לית חברת סיטלי, המייבאת ומשווקת חסכמים בארץ, יותר ויותר רשויות רוכשות חסכמים בשבועות האחרונים לקראת תום הזמן שהוקצב: "בשבועות האחרונים אנו עדים להתעוררות מסוימת בשוק המוסדי- ציבורי שמתחיל להיערך לקראת המועד שנקבע בחוק להתקנת החסכמים, עם זאת, גופים רבים עדיין לא נערכו ליישומו של החוק, משיקולי תקציב". 


כזכור, לפני למעלה מחמישה חודשים אישרה הכנסת תיקון לחוק המים, המחייב גופים ציבוריים להתקין אביזרים חוסכי מים כחלק מהמאבק לאומי של מדינת ישראל במשבר המים. על פי החוק בגרסתו המתוקנת מחויב כל גוף ציבורי להתקין חסכמים במבנים שבאחזקתו (גם מבנים מושכרים) עד תום חודש אוגוסט 2010. בהגדרת החוק, המונח "גוף ציבורי" מתייחס לכל המשרדים הממשלתיים, רשויות מקומיות, משטרת ישראל, קופות חולים, חברות מוסדות ממשלתיים, תאגידים עירוניים מוסדות חינוך ומוסדות להשכלה גבוהה ועוד.


קורץ מדגישה כי החוק מחייב את כל מבני הציבור בארץ בהתקנת חסכמים עד לתחילת ספטמבר השנה מה שמותיר לרשויות זמן קצר בלבד לסיים את ההיערכות. בחברת סיטלי מציעים בימים אלה מבצעי הנחות במטרה לסייע לכל החברות, הארגונים והרשויות לעמוד בלוח הזמנים שנקבע ע"י המדינה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה