חדשות כלכלה

מנכ”ל דור אלון גז: יעדי ממשלה תקועים זמן רב - וימשיכו להיות תקועים

משה שפיצר, מנכ"ל נגב גז טבעי, בועידת אנרגיה ועסקים 2014: המדינה לא נותנת לנו לעבוד, כל מכשול שאפשר לשים לפתחנו - שמים לפתחנו

מערכת ספונסר 04/11/2014 12:48

א+א-

שי עזרא, מנכ"ל דור אלון גז, ומשה שפיצר, מנכ"ל נגב גז טבעי, נאמו היום (ג’) במסגרת "ועידת אנרגיה ועסקים" 2014 המתקיימת בתל אביב. לדברי עזרא,"יש יעדים של הממשלה שתקועים זמן רב - והם ימשיכו להיות תקועים עוד זמן רב אם לא יקרה משהו משמעותי". שפיצר אמר: "כל מכשול שאפשר לשים לפתחנו, שמים לפתחנו. אנחנו אמנם עושים טוב לנגב וטוב לתעשייה, אבל אנחנו עושים רע לעצמנו".

 

"הממשלה חושבת עלינו בדיעבד", אומר עזרא, מנכ"ל דור אלון גז. "חבל שהיא לא נתנה את הדעת בתחילת הדרך, לכל אותן הבעיות שמשק הגז מתמודד איתן היום. יש יעדים של הממשלה שתקועים זמן רב והם ימשיכו להיות תקועים עוד זמן רב אם לא יקרה משהו משמעותי. להוביל CNG על הכבישים זה אבסורד, עדיף להוביל את הצינור. בואו לא נשכח שזה לא כל כך זול ודורש הכשרות רבות ושינויים שלא כדאיים לשנה שנתיים".

 

"רשות הגז עושה כל מה שהיא יכולה, אבל לא הם הבעיה", הוסיף  שפיצר, מנכ"ל נגב גז טבעי. "אנחנו אמנם עושים טוב לנגב וטוב לתעשייה, אבל אנחנו עושים רע לעצמנו. כדי לקבל היתר לצינור תת קרקעי, לוקח פי שלוש זמן מלהקים אותו. המדינה לא נותנת לנו לעבוד.

 

"אם תכננו שתהליך ההיתרים יעלה לנו X, הוא עולה לנו פי ארבע – המצב הזה חייב להיפסק. לפי חוק רשות הרישוי, אנו צריכים לקבל תשובה תוך 90 יום, עברו 900 ימים ועדיין לא קיבלנו תשובה. החוק של המדינה מסתבר לא מחייב את המדינה. התהליכים תקועים בגלל רגולציה מטופשת ופחדים של וועדות – מה שקורה היום זאת בושה. מה שצריך זה משילות וקבלת החלטות מיידית".

 

אלי אברהמוב, יו"ר ועדת אנרגיה בהתאחדות התעשיינים, הוסיף: "לא יתכן שהעלאת התעריפים תיפול על המפעלים. הסיבה להעלאת המחיר היא מחדלי הממשלה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה