מארס 019 טלקום הצטרפה לרשת הסיבים האופטיים

ההסכם מבוסס על מודל Open Services Exchange, שמאפשר לבעלי רישיון תקשורת להציע בתנאי תחרות שווים חיבור לתשתית הסיבים האופטיים עבור לקוחותיהם

מערכת ספונסר 24/11/2013 12:12

א+א-

חברת IBC הודיעה היום, כי חתמה על חוזה עם חברת מארס 019 טלקום. במסגרת החוזה תוכלנה החברות להציע ללקוחותיה קישור באמצעות תשתית הסיבים האופטיים וכן להציע את שירותיה בפורטל הניטראלי שתפעיל IBC. מדובר בנציגה ראשונה מקרב המגזר הערבי שמצטרפת לשירות.

 

ההסכם מבוסס על המודל העסקי של Open Services Exchange, אשר ייעודו עידוד חדשנות טכנולוגית ובחירה (חופשית) של הצרכנים באמצעות בניית רשת ניטראלית, הפתוחה לשימושו של כל בעל רישיון לתקשורת בישראל בתנאים שווים. בנוסף לחיבור לתשתית הסיבים האופטיים, ספקי השירותים הפועלים על גבי תשתית IBC יוכלו להציע לצרכנים מגוון רחב של שירותים באמצעות פורטל ניטראלי, דרכו משתמשי הקצה יוכלו לרכוש שירותים מגוונים מספקי השירות. ב-IBC מאמינים, כי מודל זה יעודד חדשנות טכנולוגית, בחירה חופשית ויאפשר הפחתה משמעותית לצרכן הקצה של עלויות שירותי התקשורת.

 

דני לאובר, מנכ"ל IBC: "תשתית סיבים אופטיים ניטראלית המאפשרת תקשורת סימטרית (הורדת והעלאת נתונים במהירות זהה) בקצבים גבוהים ביותר (עד 1(Gbps היא הדרך היעילה להבטחת זרם מתמשך של פיתוחים ושירותים חדשניים, היוצרים צמיחה בקהילות לצד מחירים נמוכים יותר עבור צרכנים. אנו בעיצומו של שלב הפיתוח בפרויקט תשתית חסר תקדים, ובימים אלה מגיסים שותפים ראשונים שייצאו איתנו לדרך. אנו מודים ל- מארס 019, ו- fast מחברת לוילנס, על הבעת האמון". לאובר הוסיף, כי בקרוב תכריז החברה על הסכמים עם חברות תקשורת נוספות.

 

ד"ר מאג’ד קבהא, מנכל מארס 019 טלקום: "אנו במארס 019 רואים במיזם הסיבים האופטיים כמיזם בעל חשיבות גדולה. אין לנו ספק שהתשתית החדשה תביא להאצת הקידמה הטכנולוגית בארץ ותעודד את התחרות בשוק התקשורת הישראלי"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה