חדשות שוק ההון

בונוס ביוגרופ חתמה על הסכם עם הטכניון לפיתוח טכנולוגיה לשיפור קליטת שתל חי של רקמה אנושית

בנוסף, הודיעה החברה על מימושים ראשונים של 620 אלפי כתבי אופציה מסדרה 3

מערכת ספונסר 15/10/2013 10:59

א+א- 1

בונוס תרפואטיקה בע"מ, חברה בת בבעלות מלאה של בונוס ביוגרופ, חתמה אמש עם מוסד הטכניון על הסכם מחקר לפיתוח טכנולוגיה משופרת בתחום הנדסת הרקמות, המיועדת לסייע בשיפור הקליטה והתפקוד של השתל החי של העצם האנושית, בגופו של המטופל, באמצעות הוספת שדרה, העשויה מרקמה של כלי דם אנושיים, המחוברת לכלי דם של המטופל וזאת בטכנולוגיה משולבת של הנדסת רקמות ומיקרו כירורגיה של כלי דם.

 

הסכם הפיתוח יזכה לתמיכת משרד המדען הראשי של משרד התמ"ת, בתקציב מאושר של עד 435 אלפי ש"ח. המדען הראשי מעניק למחקר ופיתוח זה, תמיכה בשיעור של 90% מהתקציב המאושר.

 

תקופת המחקר החלה ביום 1 באוקטובר, 2013, ותמשך לפחות 15 חודשים. לאחר קבלת התוצאות הסופיות של המחקר, זכאית בונוס תרפואטיקה לקבל מהטכניון רישיון לשימוש בלעדי בעולם בתוצאות המחקר, בכפוף להתחייבות לתשלום תמלוגים לטכניון, בשיעור חד ספרתי, הצפוי להיקבע בין הצדדים בסיום תהליך הפיתוח. תמיכת המדען הראשי במחקר, לא תחייב את החברה בתשלום תמלוגים למדען הראשי.

 

המחקר למימוש הסכם הפיתוח יבוצע על ידי ד"ר דנה אגוזי מהפקולטה לרפואה בטכניון ומנהלת יחידת הכוויות במחלקת פלסטיקה, במרכז הרפואי רמב"ם, בשיתוף עם פרופ’ שולמית לבנברג, המכהנת כראש המעבדה להנדסת רקמות ותאי גזע במחלקה להנדסה ביו-רפואית בטכניון. פרופ’ לבנברג הינה בעלת מומחיות בשילוב כלי דם ברקמות שנוצרו בתהליכים של הנדסת רקמות.

 

פרופ’ לבנברג שימשה, בפוסט דוקטורט, כעמיתת מחקר ב- MIT - Massachusetts Institute of Technology, במחקר שנערך בהנחיית פרופ’ רוברט (בוב) לנגר, אשר למיטב ידיעת החברה, מוכר כחוקר המוביל בעולם בתחום של הנדסת רקמות, ובין השאר, מכהן כחבר במחלקה לבריאות, מדעים וטכנולוגיה (HST), המשותפת ל- MIT ולאוניברסיטת הרווארד, בה מפותח מוצר המדף.

 

כתב העת "סיינטיפיק אמריקן", אשר למיטב ידיעת החברה, נמנה על כתבי העת המדעיים היוקרתיים בעולם, בחר בפרופ’ לבנברג כאחת מבין 50 מנהיגי המדע בעולם, בתחום הנדסת הרקמות.

 

המחקר מהווה חלק מתוכנית המו"פ של בונוס ביוגרופ, אשר במסגרתה, פועלת החברה להעמקת הבסיס הטכנולוגי שלה באמצעות המדענים העובדים במרכז המו"פ של החברה, ובנוסף לכך, פועלת להרחבת הבסיס הטכנולוגי שלה באמצעות רכישת טכנולוגיות ו/או זכויות שימוש בלעדיות בטכנולוגיות ובאמצעות פעילות מו"פ משותפת עם חוקרים מובילים בתחום של הנדסת רקמות ובתחומים משיקים. בנוסף, הודיעה החברה היום על מימושים ראשונים של 620 אלפי כתבי אופציה מסדרה 3, הניתנים למימוש עד ליום 19 בנובמבר, 2013.

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ד"ר דנה אגוזי

    מדובר במנתחת פלסטית מהמעלה הראשונה. יישר כח. ממליצה עליה מאוד. האתר שלה: https://www.d-egozi.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97-%D7%97%D7%96%D7%94/%D7%94%D7%92%D7%93%D7%9C%D7%AA-%D7%97%D7%96%D7%94/

    אפרת 12/02/2018 14:47