תעשיית המים הישראלית נערכת לאירוע ”ווטק 2013”

באירוע ישתתפו עשרות משלחות מחו"ל, נציגי תאגידים בינלאומיים ומשקיעים זרים בחיפוש אחר טכנולוגיות המים הישראליות

מערכת ספונסר 01/09/2013 12:12

א+א-

תעשיית המים הישראלית נערכת לאירוע הדגל שלה: WATEC Israel 2013 - האירוע מהווה במה להחלפת ידע ורעיונות בקרב אנשי אקדמיה, אנליסטים ומומחים מהעולם, ולו תרומה משמעותית וחשובה לקידום יחסי החוץ של ישראל. במהלך האירוע יקודמו שיתופי פעולה מסחריים עתידיים בתחום טכנולוגיות המים, וייבחנו השקעות של מוסדיים בטכנולוגיות הישראליות.

 

השנה, יעסוק האירוע בתפקיד המרכזי של טכנולוגיות בייעול וניצול השימוש במשאבי המים נוכח האתגרים הסביבתיים הניצבים בפני מדינות העולם, וכן בשיטות חכמות לטיפול במים בתעשיית המזון והמשקאות, ובתעשיות האנרגיה והכרייה. ישראל, בהיותה מדינה עם מקורות מים מצומצמים, צברה במהלך השנים ידע מקצועי נרחב המציע פתרונות מתקדמים ויעילים לניהול משקי מים ברמה הלאומית והאזורית, כמו גם פיתחה טכנולוגיות חדשניות לטיפול יעיל במים לשימוש התעשיות השונות.

 

בין עשרות המשלחות הבינלאומיות שהבטיחו מקומן באירוע, יקחו חלק נציגים של תאגידי ענק בהם חברת קוקה קולה העולמית וג’נרל אלקטריק, וכן משלחות של נציגי ציבור מעשרות מדינות בהן משלחת עסקית גדולה של בכירי חברות אירופאיות מובילות, בראשות סגן נשיא הנציבות האירופית, שתבוא להתרשם מטכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך העונות על צרכי השווקים בחו"ל. הטכנולוגיות יוצגו על-ידי עשרות חברות ישראליות מובילות בהן TaKaDu, Water-Gen ,Blue-I ,WhiteWater ,Eltav, Amiad, Tahal ,SmartUp ועוד.

 

באירוע ווטק יערך כנס משקיעים, במסגרתו 15 חברות ישראליות נבחרות יציגו את הטכנולוגיות החדשניות ביותר בפני משקיעים וקרנות בינלאומיות המחפשות אפיקי השקעה בתחום טכנולוגיות המים, לרבות קרן בלומברג, טרו נורת’ וקלינטק גרופ.

 

שמעון טל, יו"ר כנס ווטק ונציב המים לשעבר, מציין: "קיומו של אירוע הדגל בתחום טכנולוגיות המים דווקא בישראל מעיד על ההצלחה הישראלית בניהול מתקדם וחדשני של משק המים שלה. תערוכת ווטק מהווה מפגן יכולות מוצלח של התעשייה הישראלית בכלל ושל משק המים הישראלי בפרט. בטוחני שהאירוע יביא לקשרים מסחריים ענפים בין חברות מים ישראליות לבין גורמים בארץ ובחו"ל ויעמיק את הפעילות המשותפת".

 

עודד דיסטל, מנהל המטה לקידום השקעות ותכנית Israel NewTech במשרד הכלכלה מציין: "אחת מהמטרות המרכזיות של תכנית Israel NewTech במשרד הכלכלה, היא קידום תעשיית המים הישראלית, תוך הכרה בחשיבות של מציאת פתרונות טכנולוגיים ברי קיימא והבנה כי תחום זה ימשיך במגמת הצמיחה המהירה. אירוע ווטק משווק את מכלול היכולות של תעשיית טכנולוגיית המים הישראלית בעולם, וככזה מהווה נקודת מוצא למיצוי הפוטנציאל העסקי של תעשייה זו בשוק העולמי".

 

גלעד פלד, ראש מחלקת אגרו-טכנולוגיה, מים וסביבה במכון היצוא מציין: "התחממות כדור הארץ וההשפעות ההרסניות שיש לשינויי האקלים על משק המים, כמו גם הגידול באוכלוסיה וברמת החיים והמעבר המאסיבי מהכפר אל העיר, מעצימים את הצורך בפתרונות מעשיים וחדשניים לאספקת מים איכותיים וזמינים. ישראל קנתה לעצמה שם עולמי כמי שניצבת בחזית הטכנולוגית והמדעית בתחום תעשיית המים. החברות הישראליות מציגות פיתוחים חדשניים בתחומי הטיפול במים, מיחזור והשבה, התפלה, בטחון מים, השקייה חכמה, ניהול ובקרה ושימוש במים בתעשייה - כל אלה מסייעים למדינות ברחבי העולם לקדם משק מים יעיל".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה