64% מראשי האוניברסיטאות והמכללות: אין צורך באוניברסיטה נוספת בישראל

50% בעד ביטול הפסיכומטרי ורק 7% חושבים כי בריחת המוחות היא הבעיה החמורה ביותר של מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל

מערכת ספונסר 04/07/2013 09:54

א+א-

כ-64% מראשי האונ’ והמכללות המובילות בישראל סבורים כי אין צורך באונ’ נוספת בישראל. לעומתם, 21% טוענים, כי הקמת אונ’ בגליל הכרחית ותסייע לחיזוק ופיתוח האזור. כ-14% בעד הקמת אונ’ נוספת אך חוששים כי תפגע במוסדות אקדמיים אחרים. כך עולה מסקר שנערך בקרב ראשי האוניברסיטאות והמכללות שהשתתפו אמש בפורום מוסדות אקדמאיים והשכלה גבוהה שקיימה קבוצת דן אנד ברדסטריט.

 

עוד עולה מהסקר, כי היוזמה של שר החינוך, הרב שי פירון לביטול הבחינה הפסיכומטרית רצויה וכדאית: כ-50% מראשי המכללות והאונ’ בעד ביטול הבחינה הפסיכומטרית והפיכת השנה הראשונה לשנה ממיינת. כ-28% סבורים כי יש לקיים את הבחינה, אך רק במקצועות מסוימים וכ-21% מהנשאלים התנגדו נחרצות לביטול הבחינה הפסיכומטרית.

 

בשאלה שעסקה בבעיות האקוטיות עימם מתמודדת מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל, כמחצית מהנשאלים השיבו כי מודל תקצוב המגביל את התחרות בין המוסדות האקדמיים המתוקצבים למוסדות הבלתי מתוקצבים היא הבעיה החמורה ביותר של מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. לעומת זאת, 28% מראשי האונ’ והמכללות השיבו כי העדר נגישות ההשכלה הגבוהה לכלל המגזרים היא הבעיה האקוטית ביותר וכ-14% חושבים כי הבעיה החמורה ביותר היא דווקא תגמול בלתי מספק לסגל אקדמי בכיר. רק כ-7% סבורים כי בריחת המוחות היא הבעיה החמורה ביותר של מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

 

סוגיה נוספת שעלתה בסקר היא מודל התקציב של מערכת ההשכלה הגבוהה: כ-57% טוענים כי יש לעדכנו ולהעלות את שכר הלימוד האוניברסיטאי. לעומתם, 35% חושבים כי דרושה רפורמה שתאפשר תחרות שווה בין כל המוסדות ו-7% סבורים כי המודל הקיים היום הוא הטוב ביותר ואין לערוך בו שינויים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה